Omega Wierzytelności NSFIZ zakupił dług i pozwał naszą Klientkę. Kiedy wkroczyliśmy do akcji powód cofnął pozew

Omega Wierzytelności NSFIZ musiał zdawać sobie sprawę, że nie ma szans, aby z nami wygrać. Spowodowało to cofnięcie pozwu. Postępowanie zostało umorzone, a Omega Wierzytelności dodatkowo musiał opłacić koszta procesowe.

Wierzyciel: Omega Wierzytelności NSFIZ
Wysokość długu:  33.200,50 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone, cofnięcie pozwu

Nawet jeśli mieszkasz za granicą, możesz przekazać nam swoją sprawę

Nasza Klientka pracuje za granicą. Kilka tygodni temu do jej rodzinnego domu w Kaliszu przyszedł  pewien pan. Mężczyzna poinformował jej siostrę o rzekomym zadłużeniu. Podczas rozmowy pokazał jedynie dokument z kwotą zadłużenia, numerem konta i danymi naszej Klientki. Nie wylegitymował się. Nie udzielił żadnej informacji odnośnie samego zadłużenia. Siostra naszej Klientki opowiedziała jej o zaistniałej sytuacji.

„Sylwia podała mi numer konta i kwotę, którą miałam zapłacić. Przekazała mi również numer telefonu do mężczyzny. Natychmiast zadzwoniłam. Niestety dowiedziałam się tylko tego, że mój dług został sprzedany i mogę go rozłożyć na raty. Firma, która go skupiła może ze mną negocjować. Ważne, żebym zaczęła z nimi współpracować, to wtedy wszystko dobrze pójdzie. Nie wiem co to ma oznaczać, ale nie ukrywam, że się przestraszyłam. Poprosiłam o przesłanie mi pisma. Dopiero po kilku dniach otrzymałam informację od siostry, że przyszło do mnie pismo z nakazem zapłaty. Nie jestem w stanie spłacać tej kwoty!”– poinformowała nas telefonicznie pani Jolanta

Podczas tej rozmowy zapewniliśmy, że zajmiemy się jej sprawą. To, że pani Jolanta nie mieszka w Polsce, w niczym tak naprawdę nie przeszkadza. Poprosiliśmy tylko, aby na adres mailowy przesłała wszystkie dokumenty (pisma, nakazy, ponaglenia… wszystko co pomogłoby nam zapoznać się ze sprawą) oraz udzieliła nam pełnomocnictwa. Po dokonaniu tego, mogliśmy przystąpić do skutecznej obrony.

Co zrobić gdy pojawia się nakaz zapłaty

Są trzy wyjścia w tej sprawie. Możesz nie reagować na pismo, ale to na pewno zwiększy Twoje kłopoty. Drugą opcją jest podjęcie kroków na własną rękę. Tego raczej też nie polecamy. A trzecią, najlepszą alternatywą jest przekazanie sprawy w nasze ręce. Jako Kancelaria Oddłużeniowa na długach znamy się najlepiej! A właściwie to wiemy wszystko na temat wychodzenia z nich.

W przypadku pani Jolanty złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Kiedy powód dowiedział się o naszych działaniach, wycofał swoje powództwo. Sąd umorzył całe postępowanie w tej sprawie. Wszystko odbyło się bez wychodzenia pani Jolanty z domu.

Masz pytania?

Jeśli szukasz sprawnie działającej firmy o wieloletnim doświadczeniu to dobrze trafiłeś.

Zadzwoń do nas i przedstaw swoją sprawę. Na pewno pomożemy!

 +48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz Facebook: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: