RRM Ltd przejął dług naszego Klienta i uzyskał sądowy nakaz zapłaty. Powództwo było według nas bezzasadne, co udowodniliśmy w sądzie. Brzmi banalnie, ale niewiele osób potrafi się dobrze bronić bez znajomości prawa.

Wierzyciel: RRM Ltd.
Wysokość długu: 4245,32 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości

Pożyczka zamieniona w długi

Długi wynikające z szybkich pożyczek to dla nas dzień, jak co dzień. I wcale nas to nie cieszy, wręcz przeciwnie – przeraża nas skala, na jaką rośnie problem pętli chwilówek. Pan Mariusz to kolejna osoba, która przyszła do nas z takim problemem. Wezwania do zapłaty i usilna próba spłaty kolejnych części, a później kolejne wezwania… i tak bez końca. Któregoś dnia do skrzynki mężczyzny trafił nakaz zapłaty i odpis pozwu. Nasz Klient przekonany był, że spłacił już wszystko a roszczenia są bezpodstawne. Coś było ewidentnie nie tak.

Pisma od wierzycieli

– Pan Mariusz zgłosił się do nas w momencie, gdy otrzymał informację o tym, że firma RRM Ltd domaga się od niego zapłaty całości zobowiązania, a sąd wydał już nakaz zapłaty. Mężczyzna był całkowicie zagubiony. – opowiada adwokat Michał Szantar z kancelarii prawnej prowadzącej Portal Dłużnika.

Praktyczna pomoc prawna

Mężczyzna podpisał z nami umowę, którą – jak sam powiedział – traktował jako ostatnią deskę ratunku. Na szczęście nie zawiedliśmy jego zaufania. Sąd podzielił nasze argumenty i oddalił powództwo w całości. Dzięki naszej interwencji Pan Mariusz może nareszcie odetchnąć z ulgą.

Zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dłużnika.pl oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika

Dokumenty w tej sprawie: