Pętla chwilówek i dziwny nakaz zapłaty

Pętla chwilówek to zjawisko, które na zastraszająco dużą skalę można zaobserwować w naszym kraju od czasu gdy na rynek finansowy weszły firmy oferujące szybkie pożyczki przez internet. Pan Piotrek jest jedną z osób, które wpadły w zgubną spiralę zadłużenia.

Wierzyciel: Mispra Capital Sp.z o.o. S.K.A.
Wysokość długu: ok. 3400 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości

Zaczęło się od jednej chwilówki

Historia Pana Piotra jest taka sama jak historia setek tysięcy dłużników w naszym kraju… Szybka pożyczka wymyka się spod kontroli, konieczne jest refinansowanie lub przedłużenie. Dochodzą kolejne pożyczki na spłatę wcześniejszych, pętla się zaciska. Z kolei sytuacja życiowa to emocjonalny rollercoster, więc niemożliwe jest zachowanie zdrowego rozsądku. Mężczyzna odpowiada na pisma wzywające do zapłaty, stara się negocjować z windykacją spłatę i regulować zobowiązania, ale nie wie już, ile i skąd pożyczył. Przez jakiś czas sytuacja się uspokaja i Pan Piotr ma wrażenie, że wyszedł z najgorszej opresji. A jednak nie. Do skrzynki pocztowej trafia powiadomienie o nakazie zapłaty od firmy, której nazwa nic mężczyźnie nie mówi – Mispra Capital.

Nakaz zapłaty od nieznanej firmy

Okazuje się, że Mispra Capital przejęła dług, który de facto był już spłacony, ale o tym Pan Piotr nie wiedział. Przygnębiony wizją powracających ponagleń, które stale uszczuplają konto, zdezorientowany nazwą wierzyciela i zmęczony przez wieloletnie kłopoty finansowe, zgłasza się do kancelarii prawnej. Pierwszy wybór okazuje się jednak nietrafiony – prawnicy wymagają wysokich opłat za obsługę, nie chcąc nawet zajrzeć do dokumentów i stale powtarzając, że nie mają czasu. Panu Piotrowi nie podoba się też sposób, w jaki się do niego zwracają. Protekcjonalny ton i brak szacunku skutecznie zniechęcają mężczyznę do podpisania umowy. Sprawa jednak nie daje mu spokoju i postanawia szukać dalej.

Kancelaria prawna otwarta dla dłużników

Przyjaciel przekazuje Panu Piotrowi kontakt do nas. Mężczyzna pisze więc maila z pytaniem, czy rzeczywiście oferujemy darmową konsultację prawną. Nasi prawnicy proszą o skany dokumentów i zapoznają się ze sprawą. Rzeczowe odpowiedzi rozjaśniają Panu Piotrowi całą sytuację. Okazuje się, że na sprzeciw jest niewiele czasu ale gwarantujemy, że zdążymy więc mężczyzna podpisuje z nami umowę. Pełnomocnictwo uprawnia nas do zajęcia się sprawą w imieniu Klienta. Przygotowujemy sprzeciw od nakazu zapłaty, który trafia do sądu.

Powództwo oddalone

Nasze działanie znów okazało się skuteczne. Portal Dłużnika, a właściwie prawnicy kancelarii, która go prowadzi, znów wykazali, że powództwo jest bezzasadne. Sąd uznał nasze stanowisko za słuszne i oddalił powództwo w całości.

Zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dłużnika.pl  oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika

Dokumenty w tej sprawie: