Kreos NSFIZ pozywa kolejną osobę. Włączamy się do sprawy i wygrywamy kolejny proces!

Kreos NSFIZ to jedna z wielu firm sekurytyzacyjnych skupiających długi. Tym razem skontaktował się z nami Klient mieszkający w Szczecinie, którego sprawa trafiła do sądu. Odległość nie stanowiła problemu. Przyjęliśmy pełnomocnictwo i wygraliśmy sprawę.

Wierzyciel: Kreso NSFIZ
Wysokość długu:  ok. 4500 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kłopoty zawsze wracają jak bumerang

Wiele lat temu pan Wojtek wziął niewielką pożyczkę. Każdą jedną ratę regularnie spłacał. Któregoś dnia firma, w której pracował wysłała go w delegację służbową do innego kraju. Gdy wrócił otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę ma skutek likwidacji etatu. Jego świat kompletnie się zawalił. Pozostały niespłacone zobowiązania, brak perspektyw na przyszłość.

Zmiana adresu zamieszkania i komornik na głowie

Pewnego dnia Pan Wojtek otrzymał pismo od komornika z informacją o wszczęciu postępowania egzekucyjnego z wniosku Kreos NSFIZ. Okazało się, że fundusz sekurytyzacyjny (czyli firma Kreos) skupił wierzytelność dotyczącą starego zadłużenia. Niestety nasz Klient o niczym nie wiedział, nie miał świadomości, że toczyło się przeciwko niemu postępowanie sądowe o zapłatę. Jak się okazało sąd doręczał korespondencję na adres pod którym pan Wojtek już nie mieszkał. Pismo do niego nigdy nie trafiło, a termin na wniesienie sprzeciwu dawno upłynął. W ten sposób z uwagi na przewidzianą w kodeksie postępowania cywilnego tzw. fikcję doręczenia, Sąd uznał doręczenie za skuteczne. Następnie orzeczenie (czyli nakaz zapłaty) się uprawomocniło i po nadaniu klauzuli wykonalności trafił do komornika. Ten ustalił już aktualny adres pana Wojtka bez trudu.

Kancelaria prawna zajmująca się tylko oddłużaniem

Mimo, że pan Wojtek nie mieszka w Łodzi, sprawą zajęła się nasza Kancelaria (nasze biuro mieści się w Łodzi, ale zajmujemy się również sprawami z całego kraju). Na podstawie dokumentów ustaliliśmy co takiego się wydarzyło, że naszego Klienta odszukał komornik. Kancelaria złożyła pismo o ponowne doręczenia przez sąd odpisu pozwu i orzeczenia tak abyśmy mogli wznowić sprawę oraz bardzo lakoniczny sprzeciw od nakazu w e-sądzie. W konsekwencji sąd nakaz zapłaty uchylił, sprawa trafiła do sądu rejonowego, gdzie zakończyła się oddaleniem powództwa w całości. Kosztami procesu obciążony został powód – Kreos NSFIZ.

Chętnie podejmujemy się wszystkich spraw związanych z zadłużeniami. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: