Lindorff S.A. przejął długi naszego Klienta. Włączyliśmy się do sprawy i postępowanie zostało umorzone

Lindorff S.A. to firma, która od kilku lat skupuje długi. Działają wg schematu – wykupują dług, przez parę miesięcy windykują, a następnie sprawa trafia do sądu. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych swoich praw i tego, że są firmy, które chętnie im pomogą.

Wierzyciel: Lindorff S.A.
Wysokość długu: ok. 3526,88 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Cofnięcie pozwu, postępowanie umorzone

Nowy rok szkolny – nowe wydatki

Historia małżeństwa, które do nas trafiło, mogła przydarzyć się każdemu. Pani Anna i pan Kamil musieli wziąć szybką pożyczkę na podręczniki dla swoich córek. Szkoła co roku wymaga od rodziców zakupu nowych podręczników. Jak wiadomo, podręczniki są nowe, czyli nie można ich nabyć w antykwariatach po obniżonych cenach. Uczniowie muszą posiadać materiały, z których przez cały rok szkolny będą się uczyć. Małżeństwo potrzebowało szybkiego zastrzyku gotówki. Pożyczkę spłacali rzetelnie zgodnie z harmonogramem spłaty. Nagle zobowiązanie przejęte zostało przez wierzyciela wtórnego i sprawa szybko trafiła do sądu. Nasi Klienci nie mogli wyjść ze zdziwienia.

Lindorff skupuje zadłużenia od innych firm

Lindorff to firma windykacyjna, która skupuje długi od firm, które udzielają pożyczek i kredytów. Bardzo często nasi Klienci nie wiedzą dlaczego nagle ktoś inny ich pozywa. Otrzymują nakaz zapłaty, ale nie rozumieją dlaczego.

Jak zakończyła się sprawa naszych Klientów

Nakaz zapłaty, który trafił do małżeństwa został przekazany naszej Kancelarii Oddłużeniowej. Przeanalizowaliśmy wszystkie wcześniejsze dokumenty i zauważyliśmy, że firma, która wytoczyła proces nie wykazała wymagalności zobowiązania. To by potwierdzało słowa naszych Klientów, że spłacali pożyczkę rzetelnie i uczciwie. Ponadto Lindorff S.A. nie posiadał legitymacji czynnej. Co to oznacza? Firma Lindorff S.A. nie przedstawiła dokumentów, które potwierdzałyby, że pożyczkodawca sprzedał wierzytelność przysługującą przeciwko naszemu Klientowi.

Przeglądaj regularnie nasz portal, ponieważ historie, które opisujemy zaczerpnięte są z prawdziwego życia. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: