Hoist NSFIZ cofa pozew po naszym sprzeciwie – sprawa na ponad 90 tysięcy

Hoist NSFIZ kupił dług Państwa D. i wystąpił z powództwem o zapłatę. Gdyby nie nasz sprzeciw, młode małżeństwo miałoby teraz komornika na karku. Jak widać fundusz nie był zainteresowany procesem i cofnął pozew, a nasze zarzuty okazały się celne.

Wierzyciel: HOIST NSFIZ
Wysokość długu:
96.709,13
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Cofnięcie pozwu, umorzenie postępowania

Kredyt, komplikacje i dług

Dług Państwa D. to efekt niespłaconego w całości kredytu w Eurbanku. Po kilku latach od zaciągnięcia zobowiązania, Pan Marek stracił pracę, a pensja Pani Anety nie starczała na utrzymanie gospodarstwa domowego i spłacania rat w całości. Dopiero po jakimś czasie, sytuacja powoli zaczęła się stabilizować, ale odsetki stale rosły, a kredyt rósł, zamiast maleć. W końcu bank wypowiedział umowę, sprawa trafiła do komornika, aż w końcu dług przejął fundusz sekurytyzacyjny HOIST. Jako wierzyciel wtórny wystąpił z powództwem o zapłatę.

Wezwanie do zapłaty

Fundusz uzyskał sądowy nakaz zapłaty. Małżonkowie wspólnie postanowili znaleźć kancelarię, która przyjmie pełnomocnictwo w sprawie. Okazało się, że ich przyjaciel korzystał z naszych usług i przekazał parze kontakt do naszych prawników. Oczywiście podjęliśmy rękawice.

Sprzeciw od nakazu

Nasi prawnicy przygotowali sprzeciw od nakazu zapłaty, w którym podnieśli zarzuty. W efekcie fundusz cofnął pozew, nia ma więc nakazu, nie będzie komornika. A gdyby HOIST NSFIZ ponownie próbował działać na drodze sądowej, przystąpimy do akcji raz jeszcze.

Konsultacja i praktyczna pomoc prawna

Portal Dłużnika to strona internetowa prowadzona przez kancelarię oddłużeniową z Łodzi, która od ponad 10 lat zajmuje się reprezentacją Klientów w sądzie lub podczas negocjacji z wierzycielami. Zawsze staramy się zapobiec najgorszemu scenariuszowi.

Aby się z nami skontaktować, wystarczy napisać na pomoc@portal-dluznika.pl

Zapraszamy także na nasz profil na portalu Facebook:  https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: