Wnieśliśmy skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty

RRM Ltd. to podmiot dochodzący wierzytelności pochodzących pierwotnie z umów pożyczek-chwilówek. Często procesujemy się z nim w sądzie broniąc naszych Klientów przed roszczeniami. Prezentujemy kolejną taką sprawę, w której powództwo zostało oddalone w całości.

Wierzyciel: RRM Ltd.
Wysokość długu: 4289,14 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Efekt: Powództwo oddalone w całości

Zadłużenie

Długi Pana Andrzeja wynikały z pożyczki tzw. chwilówki. W którymś momencie dług przejęła firma RRM Ltd i Pan Andrzej otrzymał pismo wzywające do zapłaty na poczet nowego wierzyciela. Nie był w stanie tego zrobić, kwestinował zasadność roszczenia bowiem wcześniej wielokrotnie pożyczkę refinansował. Sprawa więc trafiła do sądu a ten wydał nakaz zapłaty. Wtedy mężczyzna postanowił szukać pomocy i trafił do nas.

Kancelaria prawna zajmująca się oddłużaniem

Pan Andrzej zgłosił się do nas mailowo, dobrze opisując swój przypadek. Dzięki temu mogliśmy zorientować się w sytuacji i zdecydować, jakie działania można jeszcze podjąć, aby nie dopuścić do spotkania z komornikiem. Pan Andrzej powierzył nam pełnomocnictwo w sprawie, a my wnieśliśmy do sądu sprzeciw od nakazu zapłaty. Sąd oddalił powództwo w całości, co oznacza, że majątek Pana Andrzeja pozostanie nienaruszony.

Nie czekaj na komornika

Jeśli posiadasz finansowe zobowiązanie i wiesz, że nie będziesz w stanie spłacić go zgodnie z warunkami umowy – zgłoś się do nas. Najczęściej już na drodze negocjacji można uzyskać kompromis, dzięki któremu spłata długu będzie dużo łatwiejsza, a przede wszystkim w ogóle możliwa. Nie czekaj, aż sprawa nabierze tempa, a wierzyciel wystąpi o sądowy nakaz zapłaty. Jeśli się nie obronisz na czas, będzie to oznaczało spotkanie z komornikiem i wiadome konsekwencje…

Jesteśmy do Waszej dyspozycji w każdy dzień tygodnia. Służymy radą i pomocą prawną wyspecjalizowaną w sprawach związanych z długami. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Wyrok w tej sprawie: