PRESCO I NSFIZ – wróciliśmy do sprawy z 2013 roku. Postępowanie z powództwa funduszu zostało umorzone

PRESCO I NSFIZ w 2013 roku uzyskał nakaz zapłaty przeciwko naszej Klientce. Przywróciliśmy termin do wniesienia sprzeciwu, a później wnieśliśmy skuteczny sprzeciw. Fundusz nie uzupełnił braków co dla naszej Klientki oznaczało dobre wieści – koniec wieloletniej egzekucji.

Wierzyciel: P.R.E.S.C.O. Investment I NSFIZ
Wysokość długu: 12 575,64 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania

PRESCO NSFIZ odkupił dług Pani Beaty opiewający na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Było to wiele lat temu. W przypadkowej rozmowie na zupełnie inny temat wyszło, że Pani Beata ma komornika z wniosku Funduszu. Po analizie dokumentów podjęliśmy się tej sprawy z przekonaniem, że naszej Klintce należy się pomoc i można to zrobić skutecznie.

Przyjęcie pełnomocnictwa

Nasi prawnicy przyjęli pełnomocnictwo w sprawie i reprezentowali Klientkę w sądzie. Kancelaria oddłużeniowa wniosła skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty po blisko 4 latach od jego wydania. Sąd wezwał fundusz do uzupełnienia braków pozwu. Powód miał na to dwa tygodnie.

Sprawa Pani Beaty zaczęła się jeszcze w 2013 roku. Sąd uznał nasz sprzeciw, wzywając PRESCO I NSFIZ do uzupełnienia braków pozwu. Fundusz tego nie zrobił, czego konsekwencją było umorzenie postępowania. Dla naszej Klientki oznacza to koniec koszmarów z komornikiem w roli głównej a dla funduszu to raczej niewielka strata, choć oczywiście nie omieszkamy zwrócić się teraz o zwrot wyegzekwowanych pieniędzy za blisko 4 lata bezprawnej egzekucji – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Sprawa umorzona!

Dług Pani Beaty nie znika, ale dzięki naszej interwencji kończą się jej przykre przygody z komornikiem.

– Przez to, że sprawa zaczęła się jeszcze w 2013 roku, nasza Klientka straciła nadzieję na to, że egzekucja kiedyś się zakończy. Decyzja sądu wywołała u niej radość i ulgę. – dodaje Łukasz Białkowski.

Oddłużamy

Oddłużanie to często długotrwały proces, ale jednocześnie jedyny sposób na uporanie się z trudnymi, często zawiłymi sprawami związanymi z zadłużeniem. Nie czekajcie, aż dług urośnie do astronomicznych kwot, a komornik zapuka do Waszych drzwi. Zgłoście się do nas, pisząc na: pomoc@portal-dluznika.pl.

Dokumenty w tej sprawie: