Santander Consumer Bank uzyskał sądowy nakaz zapłaty na kwotę ok. 70 tysięcy złotych przeciwko naszemu Klientowi. Wnieśliśmy sprzeciw, w którym wykazaliśmy szereg nieprawidłowości. Sąd umorzył postępowanie, a Pan Jerzy otrzyma zwrot ponad 5 tysięcy złotych za koszty procesu. Wierzyciel: Santander Consumer Bank Wysokość długu: ok. 70 000 zł Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania

Kredyt w Santander Consumer Bank

Pan Jerzy nie wywiązał się z umowy kredytowej dlatego bank ją wypowiedział. Kolejnym krokiem, jaki podjęli przedstawiciele banku, było wniesienie powództwa o wydanie nakazu zapłaty. Sąd oczywiście nakaz wydał i Pan Jerzy zobowiązany był do zapłaty całej dochodzonej pozwem kwoty wraz z kosztami i odsetkami w terminie do 14 dni od chwili doręczenia nakazu zapłaty. Zignorowanie nakazu zapłaty skończyłoby się egzekucją komorniczą, a to oznacza dla dłużnika szereg kłopotów oraz znaczne pogorszenie sytuacji nie tylko finansowej, ale przede wszystkim życiowej. Na szczęście Pan Jerzy o tym wiedział i zgłosił się po pomoc do naszej kancelarii oddłużeniowej.

Braki formalne pozwu

Nasi prawnicy wnieśli sprzeciw od nakazu zapłaty. Wykazaliśmy przed sądem, że bank działał nieprawidłowo, ta sprawa nie powinna trafić do sądu. Wobec nie uzupełnienia braków pozwu sąd umorzył postępowanie, co oznacza, że sprawa jest zamknięta – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Umorzone postępowanie

Bank nie uzupełnił braków formalnych pozwu w określonym przez sąd terminie, dlatego postępowanie zostało umorzone. Pan Jerzy powinien zająć się spłatą długu, aby sytuacja już więcej się nie powtórzyła. Gdyby bank ponownie uzyskał nakaz zapłaty, będziemy czekać w pogotowiu.

Nie ignoruj długu!

Długi mają to do siebie, że zazwyczaj szybko rosną i nie wróżą niczego dobrego. Jeśli borykacie się z problemem spłaty szybkiej pożyczki, kredytu lub innego zobowiązania, napiszcie do nas. Nie czekajcie, aż sprawa zajdzie za daleko i komornik lub windykator zaczną Was „odwiedzać”. Oferujemy darmową analizę dokumentów i pomoc prawną ukierunkowaną na skuteczne działanie. Jeśli potrzebujecie pomocy, napiszcie do nas na pomoc@portal-dluznika.pl, opiszcie swój problem z podziałem na to, kim jest wierzyciel i jak wysoki macie dług, a my na pewno się z Wami skontaktujemy! Dokumenty w tej sprawie: