Takto Finanse – powództwo oddalone w całości po sprzeciwie wniesionym przez prawników z Portalu Dłużnika

Takto Finanse to firma oferująca szybkie pożyczki. Pani Jadwiga za namową wnuczka skorzystała z oferty, nie wiedząc do końca jakie są warunki. Pomogliśmy starszej kobiecie uniknąć spotkania z komornikiem.

Wierzyciel: Takto Finanse
Wysokość długu: 9432,66 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka dla wnuczka

Pani Jadwiga to starsza kobieta, która wpadła w długi przez niewiedzę i zbyt miękkie serce. Kilkunastoletni wnuczek prosił ją o pieniądze na wymarzony gadżet. Pani Jadwiga nie miała takiej sumy, ale wnuczek pokazał jej stronę internetową, przez którą można wziąć szybką pożyczkę. Dziecko nie wiedziało, jak złe konsekwencje mogą z tego wyniknąć, a Pani Jadwiga nie zapoznała się dokładnie z warunkami pożyczki.

Szybkie pożyczki są niestety niebezpieczne. Łatwość ich zaciągnięcia powoduje, że często sięgają po nie osoby, które nie są w pełni świadome konsekwencji. Oprocentowanie rocznie w przypadku firmy Takto Finanse wynosi 10% o czym firma informuje na swojej stronie internetowej. Widnieje tam też zapis o tym, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to aż 119.26%. Te liczby powinny odstraszać, ale okazuje się, że nie wszyscy są sobie w stanie wyobrazić, co one naprawdę oznaczają, lub nie dopuszczają myśli, że nie spłacą zobowiązania w terminie. Konotacja jest prosta – szybka pożyczka, więc szybko ją spłacę. Niestety w rzeczywistości jest zazwyczaj inaczej. – wyjaśnia Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Nakaz zapłaty

Pani Jadwiga otrzymała po jakimś czasie nakaz zapłaty, na którym widniała znacznie wyższa kwota od kapitału pożyczki (czyli od sumy, którą pożyczyła nasza Klientka). Na szczęście przesyłkę z sądu „przechwyciła” córka Pani Jadwigi i skierowała mamę do naszej kancelarii oddłużeniowej. Razem z Panią Jadwigą, przyjechał do nas jej wnuk – na prośbę córki naszej Klientki, która jest mamą nastolatka, wyjaśniliśmy chłopcu dlaczego nie wolno namawiać nikogo na wzięcie pożyczki i z jakiego powodu jego babcia ma teraz kłopoty.

Nasi prawnicy musieli tym razem spróbować swoich sił w roli nauczycieli i chyba całkiem nieźle im to wyszło. Nie chcieliśmy przestraszyć chłopca, ani wywołać u niego zbyt dużych wyrzutów sumienia. Wyjaśniliśmy, co to jest stopa procentowa i jak firmy pożyczkowe doliczają ją do wartości kapitału. Opowiedzieliśmy mu także o dodatkowych kosztach doliczanych do pożyczki. Dzięki temu zrozumiał co się stało i będzie wiedział na co zwracać uwagę w przyszłości. – opowiada Łukasz Białkowski.

Sprzeciw w imieniu Klientki

Prawnicy naszej kancelarii oddłużeniowej wnieśli sprzeciw od nakazu zapłaty z powództwa Takto Finanse. Decyzją sądu powództwo zostało oddalone w całości, a firma Takto Finanse zwróci Pani Jadwidze koszty procesu.

Pomagamy dłużnikom

Kancelaria oddłużeniowa, która prowadzi Portal Dłużnika, zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z zadłużeniem. Podejmujemy się negocjacji z wierzycielami, a jeśli trzeba także obrony procesowej. Jeśli wpadliście w kłopoty, grozi Wam komornik lub już rozpoczęła się egzekucja komornicza, napiszcie do nas na pomoc@portal-dluznika.pl.

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy