Kilkukrotnie pisaliśmy już o Klientach, którzy podpisując umowę kredytową nie zdawali sobie sprawy z tego, że mogą ubiegać się o zwrot składek ubezpieczeniowych. Nie inaczej było w przypadku Pana Jana. Wierzyciel: Credit Agricole S.A. Zadanie: Odzyskanie składek ubezpieczeniowych Uzyskany efekt: Zwrot w wysokości blisko 1700 zł

Zapisy umów kredytowych

Podpisując umowę kredytową decydujemy się nie tylko na ogólne warunki spłaty zobowiązania, ale również na przestrzeganie harmonogramu spłat oraz dodatkowe koszty, w tym koszty ubezpieczenia. Bardzo często w umowach widnieją zapisy, które wskazują, że kredytobiorca ma prawo zrezygnować z tych dodatkowych opłat. Niestety większość Klientów nie zdaje sobie z tego sprawy. Podobnie było w przypadku Pana Jana, który zgłosił się do nas z prośbą o pomoc.

Historia Pana Jana

Pan Jan niedawno stracił pracę. Sytuacja nie tylko go zaskoczyła, ale także podłamała. Zgromadzone na koncie niewielkie oszczędności starczały na codzienne wydatki, ale na ratę kredytu zaczęło brakować. Nasz Klient równocześnie szukał nowej pracy i informacji jak może poradzić sobie z ciążącym na nim zobowiązaniu. Tym sposobem trafił na naszą kancelarię. Po wnikliwej analizie dokumentów kredytowych, postanowiliśmy złożyć pisemną rezygnację z ochrony ubezpieczeniowej. Bank Credit Agricole przychylił się do naszego wniosku. Dzięki temu na konto Pana Jana trafiło prawie 1700 zł. Taki zastrzyk gotówki pomógł mu uregulować część rat.

Wyjście z długów

Analiza dokumentów związanych z zaciągniętym kredytem jest często żmudna i długotrwała. Bez znajomości przepisów trudno jest znaleźć zapisy, które mogą ułatwić spłatę zobowiązania. Dlatego jeśli macie wątpliwości, co do punktów zawartych w umowie, zgłoście się do nas. Pomożemy przeanalizować dokumenty i znaleźć najlepszy sposób na oddłużanie. Już dziś zachęcamy do kontaktu: pomoc@portal-dluznika.pl. Dokumenty w tej sprawie: