Pozew od Optima o 10 tysięcy wyższy od kwoty pożyczki

Sprawa z Optimą to kolejny dowód na to, że do firm pożyczkowych należy podchodzić z rezerwą. Pani Dorota pożyczyła ok. 4 tysiące złotych, natomiast została wezwana do spłaty blisko... 16 tysięcy!

Powód: Optima
Kwota dochodzona pozwem: 15.966,68 zł
Zadanie: Obrona procesowa, sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Częściowe oddalenie powództwa

Czterokrotnie wyższa wartość zobowiązania to efekt długu w firmie pożyczkowej Optima... Pani Dorota wzięła chwilówkę na kwotę około 4 tysiące złotych – mogłoby się wydawać, że nie jest to suma, która powinna nieść ze sobą poważne konsekwencje. Okazało się coś całkiem odwrotnego.

Mała pożyczka a takie kłopoty

Podczas rozmowy z Panią Dorotą próbowaliśmy dowiedzieć się, dlaczego zdecydowała się na taką formę pożyczki i czy nie zdawała sobie sprawy z tego, że może to oznaczać kłopoty. Nasza Klientka szczerze przyznała, że jeden z jej bliskich znajomych przestrzegał ją przed takimi pożyczkami, ale go nie posłuchała. Była pewna, że poważne problemy zaczynają się dopiero od naprawdę wysokich kwot, a pożyczone 4 tysiące spłaci szybko i bez dodatkowych komplikacji.

Przyszedł czas na pozew o zapłatę

Na poczet spłaty zobowiązania wpłynęło nieco ponad tysiąc złotych. W końcu Pani Dorota otrzymała nakaz zapłaty, który opiewał na kwotę blisko 16 tysięcy złotych! Trudno uwierzyć, ale ta niebotyczna suma urosła z pozornie niewinnych 4 tysięcy długu. Nasza Klientka zgłosiła się do nas w momencie, gdy sytuacja była już dość skomplikowana. Postanowiliśmy pomóc. Przyjęliśmy pełnomocnictwo i wzięliśmy udział w procesie. Zakwestionowaliśmy zasadność części z nich. Sąd uznał, że dochodzona kwota jest zdecydowanie zawyżona, zasądził jednak dopłatę do salda niespłaconego kapitału.

Szybka pożyczka i kłopoty

- Pani Dorota znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i choć historia wydaje się groteskowa, problemy są realne. Nasza Klientka pożyczyła stosunkowo niewielką sumę, którą dodatkowo częściowo spłaciła. Mimo to kłopoty „zmutowały” i otrzymała nakaz zapłaty na prawie czterokrotnie większą sumę. Raz jeszcze zalecam, aby przed wzięciem szybkiej pożyczki gruntownie się zastanowić. - mówi Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika

Oddłużanie

Nasza kancelaria oddłużeniowa podejmuje się także trudnych i zawiłych spraw związanych z długami. Jeśli potrzebujecie pomocy, nie czekajcie ani chwili dłużej. Napiszcie na: pomoc@portal-dluznika.pl.

Zajrzyj tutaj: Co powinieneś wiedzieć (i zrobić), zanim weźmiesz pożyczkę?

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy