Dobry zwyczaj – nie pożyczaj

Wielokrotnie pisaliśmy o szybkich pożyczkach nazywanych „chwilówkami”, które są zmorą dzisiejszych czasów. Tysiące osób wpadło już w pułapkę tzw. opłat za przedłużenie czy coraz „modniejszego” tzw. refinansowania. Pytanie jednak co zrobić, aby zdobyć dodatkową gotówkę bez sięgania po niebezpieczne oferty?

Firmy oferujące szybkie pożyczki szczycą się tym, że klienci otrzymują gotówkę od ręki, bez konieczności przedstawiania dokumentacji finansowej. Zazwyczaj wystarczy tylko dokument tożsamości i podstawowe informacje, aby otrzymać pieniądze. Łatwość zdobycia środków finansowych jest niezwykle kusząca i sprawia, że wiele osób widzi w tym sposób na spełnienie swoich potrzeb lub zachcianek. Warto jednak pamiętać, że bardzo często brak spłaty w terminie powoduje szereg niekorzystnych i co ważniejsze - kosztownych konsekwencji. Właśnie dlatego należy zastanowić się, czy Wasze potrzeby są aż tak naglące.

Zanim zdecydujecie się na szybką pożyczkę, dobrze to przemyślcie. Poniżej przedstawiamy kilka pytań, które warto sobie zadać:

1. Czy moja potrzeba jest aż tak nagląca?

Jeśli możecie poczekać z zakupem np. miesiąc czy dwa, w tym czasie na pewno uda Wam się zgromadzić oszczędności lub zapracować na premię od pracodawcy. Zastanówcie się także, czy Wasze plany nie są zbyt rozrzutne – jeśli rozważacie pożyczkę na zorganizowanie wesela na 150 osób lub kupno nowego komputera najnowszej generacji, może warto przemyśleć ograniczenie zamiarów i tym samym redukcję kosztów ich realizacji?

2. Czy mogę samodzielnie zaoszczędzić środki, których potrzebuję?

Kolejną, niezwykle istotną kwestią, jest dobra orientacja w budżecie domowym. Należy zastanowić się, jak dużo pieniędzy miesięcznie wydajecie, a przede wszystkim na co je przeznaczacie. Być może okaże się, że sporo wydajecie np. na jedzenie poza domem lub zakupy odzieżowe. Rezygnacja na jakiś czas z takich drobnych przyjemności sprawi, że będziecie mogli miesięcznie odłożyć więcej środków niż zazwyczaj, a po jakimś czasie przeznaczyć je na realizację swojej potrzeby.

3. Czy ktoś może mnie wesprzeć?

Pożyczanie nie jest dobrym zwyczajem, ale czasami jest po prostu koniecznie. Zamiast wplątywać się w surowe warunki umów pożyczkowych, poproście kogoś zaufanego o udzielenie wsparcia. Oczywiście najpierw postarajcie się zgromadzić jak najwięcej oszczędności, a jeśli goni Was czas, a środków nadal brakuje, poproście o pomoc rodzinę lub przyjaciela. Nie migajcie się od spłaty!! W przeciwnym razie stracicie zaufanie i będziecie postrzegani jako niesłowni. Uprzedzamy od razu, że istnieje cienka granica między przyjaźnią, a wrogością i są nią zazwyczaj właśnie pieniądze.

Co, jeśli już jest za późno?

Jeżeli wpadliście w spiralę zadłużenia, ponieważ zaciągnęliście kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniej, a nawarstwiające się długi nie mają końca – działajcie szybko. Walka z firmami pożyczkowymi nie jest łatwa, dlatego warto skorzystać z pomocy osób, które mają doświadczenie w podobnych działaniach.
Kancelaria oddłużeniowa, która współpracuje z Portalem Dłużnika, to zespół 16 osób zajmujących się reprezentowaniem Klientów podczas spraw związanych z zadłużeniem.

Jeśli problemy Was przerastają, zgłoście się do nas: pomoc@portal-dluznika.pl .

Polecamy także:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy