• Home
  • Różne
  • Zwrot składek ubezpieczeniowych od umów kredytowych. Pan Mariusz odzyskał ponad 4500 zł.

Zwrot składek ubezpieczeniowych od umów kredytowych. Pan Mariusz odzyskał ponad 4500 zł.

Dłużnicy często załamują ręce, gdy pytamy ich o źródła oszczędności. Nie wiedzą, że bardzo często mogą zwrócić się do banków o zwrot składek ubezpieczeniowych, które płacą w ramach umowy kredytowej.

Pan Mariusz, tak jak większość naszych Klientów, nie wiedział, że może skorzystać z przysługującej mu możliwości zwrotu składek ubezpieczeniowych od umów kredytowych. W momencie problemów ze spłatą i rosnącym zadłużeniem, warto poświęcić czas na analizę dokumentów, aby dowiedzieć się, czy możliwy jest dodatkowy zastrzyk gotówki. Pan Mariusz otrzymał zwrot z dwóch umów kredytowych, dzięki czemu otrzymał ponad 4500 zł, które może przeznaczyć na dowolny cel – poradziliśmy jednak, aby środki zostały przeznaczone na spłatę zobowiązań – na chwilówki. 🙂

Zwrot składek ubezpieczeniowych – kiedy jest możliwy?

Nasz Klient był miło zaskoczony, gdy dowiedział się, że może zasilić swoje konto ubiegając się o zwrot składek ubezpieczeniowych z dwóch umów kredytowych, które podpisał z bankiem. Wyjaśniliśmy Panu Mariuszowi na czym to polega. Najpowszechniejszy przypadek to taki, gdy kredytobiorca ubiega się o zwrot składek w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu – wtedy otrzymuje pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Wszystko dobrze, ale skąd osoba zadłużona ma wziąć pieniądze na szybszą spłatę kredytu skoro ma problem z regulowaniem bieżących zobowiązań? Oczywiście kredytobiorca może zrezygnować z ochrony ubezpieczeniowej również w trakcie trwania umowy kredytowej. Tak właśnie było w przypadku Pana Mariusza. Złożyliśmy pisemną rezygnację w banku i wezwaliśmy do zwrotu na wskazany rachunek Kancelarii. Za niewykorzystany okres ochronny – czyli za czas, który pozostał do końca umowy kredytowej – kredytobiorca otrzymał zwrot środków.

Umowy bankowe to czarna magia? Skontaktuj się z nami

Wiemy, że zapisy w umowach bankowych lub pożyczkowych bywają zawiłe i na pierwszy rzut oka są całkowicie niezrozumiałe. Oferujemy pomoc w odnalezieniu się we wszystkich zapisach i szukamy wśród nich możliwości, z których mogliby skorzystać nasi Klienci, aby poprawić swoją sytuację finansową.

Zapraszamy! Bezpłatne przeanalizujemy umowy kredytowe.
Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: