Hoist I NSFIZ cofa pozew i zwraca koszty postępowania

Warto pamiętać, że postępowanie egzekucyjne prowadzone na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego i z wniosku wierzyciela pierwotnego nie przerywa biegu przedawnienia ze skutkiem dla nabywcy długu – wierzyciela wtórnego. Właśnie zarzutem przedawnienia broniliśmy się w sprawie z Hoist I NSFIZ, którą dziś prezentujemy.

Pani Magdalena zgłosiła się do nas w momencie, gdy jej dług został przejęty przez HOIST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Na długo przed tym jak bank sprzedał wierzytelność, wystawił przeciwko naszej Klientce BTE czyli bankowy tytuł egzekucyjny, a następnie sprawa trafiła do komornika. Przez wiele lat trwało postępowanie egzekucyjne a następnie Bank sprzedał dług do Hoist I NSFIZ. Fundusz z kolei pozwał naszą Klientkę na kwotę 49 900 zł. I właśnie z tą sytuacją musieliśmy się zmierzyć.

„Wielu naszych Klientów nie wie, że wierzytelności dochodzone na podstawie BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) przez wierzyciela pierwotnego, nie przerywają biegu przedawnienia w kontekście wierzycieli wtórnych, czyli po cesji wierzytelności. W takiej sytuacji bieg przedawnienia należy liczyć od momentu wymagalności zobowiązania. Właśnie tak było w tym przypadku. Podnieśliśmy zarzut przedawnienie roszczenia oraz brak legitymacji czynnej procesowej” - opowiada Łukasz Białkowski, specjalista z kancelarii oddłużeniowej powiązanej z Portalem Dłużnika.

Hoist NSFIZ cofa pozew

Zarzuty okazały się strzałem w dziesiątkę – Hoist I NSFIZ cofnął pozew. Dla naszej Klientki oznacza to przerwanie ciągu wydarzeń, które w przeciwnym razie doprowadziłyby do spotkania z kolejnym komornikiem, pewnie na kolejnych wiele lat. Nie musimy chyba wyjaśniać, dlaczego lepiej jest tego uniknąć ;). O tym, kim jest komornik i jakie ma uprawnienia przeczytacie w tekście Gdy komornik puka do drzwi...

Skorzystaj z pomocy i zapomnij o długach

Problemy same się nie rozwiążą. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji związanej z długami, zgłoś się do nas. Od 13 lat skutecznie oddłużamy Polaków podejmując się nawet najbardziej zawiłych i nawarstwionych spraw.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy