Niedawno zgłosił się do nas Klient, który wpadł w pętlę zadłużenia i miał ogromny problem ze spłatą zobowiązań zaciągniętych w SKOKu. Udało nam się wspólnymi siłami doprowadzić do rozłożenia długu na przystępne raty. Wydłużyliśmy okres spłaty do 10 lat! Pan Ireneusz zgłosił się do nas w kwietniu z problemem rosnącego zadłużenia. Nie wiedząc, jak poradzić sobie z zaciskającą się pętlą długów, postanowił skorzystać z pomocy specjalistów. Po analizie dokumentów i stanu finansowego naszego Klienta, postanowiliśmy podjąć się negocjacji ze Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową. Zawsze dążymy do przywrócenia stabilności finansowej Klientów i udzielamy im pomocy w uporządkowaniu spraw związanych ze spłatą zobowiązań. Także tym razem sumiennie przygotowaliśmy się do negocjacji.

Korzystna zmiana warunków umowy kredytowej

Chcieliśmy doprowadzić do restrukturyzacji umów kredytowych, czyli zmiany dotychczasowych warunków na jak najkorzystniejsze z punktu widzenia naszego Klienta. Pan Ireneusz wziął kilka lat temu pożyczkę na kwotę 20 tysięcy złotych. Niestety problemy prywatne mocno zachwiały jego stan finansowy i wpędziły w kolejne długi. Podczas rozmowy z przedstawicielami SKOKu omówiliśmy całą sytuację. Udało nam się wspólnie wypracować nowy model regulowania zobowiązań dla Pana Ireneusza. W efekcie raty zostały zmniejszone, natomiast okres spłaty zobowiązania wydłużony do maksimum – w tym wypadku wynosi 10 lat. Dzięki temu rata tylko tej jednej z kilku restrukturyzowanych umów kredytowych, została zredukowana o 400 zł miesięcznie. Natomiast łącznie, we wszystkich restrukturyzacowanych umowach, udało nam się obniżyć wysokość rat o ok. 1000 zł. Dzięki temu Pan Ireneusz będzie w stanie spłacić zobowiązanie bez obawy o środki do życia.

Czym jest „restrukturyzacja”?

Restrukturyzacja umowy kredytowej w skrócie polega na zmianie warunków spłaty tak, aby były one korzystniejsze, łatwiejsze do uniesienia przez kredytobiorcę. Aby do niej doprowadzić niezbędne jest porozumienie między kredytobiorcą, a wierzycielem wypracowane na drodze negocjacji. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów i poprosić o analizę oraz reprezentowanie podczas rozmów. Nasza kancelaria oddłużeniowa oferuje tego rodzaju usługi. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl Dokumenty w tej sprawie: restrukturyzacja umowy kredytowej, dokument wydany w porozumieniu ze SKOKiem restrukturyzacja umowy kredytowej, dokument wydany w porozumieniu ze SKOKiem