• Home
  • Chwilówki
  • Wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty. Sprawa przeciwko Profi Credit
portfel, karta kredytowa

Wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty. Sprawa przeciwko Profi Credit

Nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla często zapędza zadłużonych w kozi róg. Niemniej to nie koniec, można i należy się bronić przed takimi roszczeniami. Za nami kolejna sprawa z Profi Credit.

Nie pierwszy raz mieliśmy do czynienia z nakazem zapłaty wydanym na podstawie weksla, który został nieprawidłowo wypełniony i opiewał na zawyżoną kwotę. Co ciekawe, znów reprezentowaliśmy Klienta w sprawie przeciwko tej samej firmie pożyczkowej – Profi Credit. Po raz kolejny sąd podzielił nasze racje i wstrzymał wykonalność tytułu wykonawczego.

Zawyżona kwota na wekslu

Do naszej kancelarii zgłosiła się Pani Anna, która wzięła pożyczkę w Profi Credit w wysokości 3 000 zł i niemal w całości ją spłaciła. Nie powstrzymało to jednak pożyczkodawcy przed wystawieniem przeciwko naszej Klientce weksla na kwotę blisko 10 tysięcy złotych! Pani Anna postanowiła skorzystać z pomocy, aby wyplątać się z tej trudnej sytuacji. Po przeanalizowaniu wszystkich, niezbędnych dokumentów, bez wahania podjęliśmy się reprezentacji w sądzie.

Wstrzymanie nakazu zapłaty

Złożyliśmy wniosek o wstrzymanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Wykazaliśmy, że weksel został wypełniony nieprawidłowo i niezgodnie z deklaracją wekslową (deklaracja wekslowa to dokument, który określa warunki wypełnienia weksla in blanco ustalone między wystawcą weksla, a bankiem, który go przyjmuje). Przedstawiliśmy także zarzut wygaśnięcia zobowiązania zapłaty kwoty podstawowej, czyli tej, która została pożyczona (wspomniane 3 tys. zł) oraz zarzut nieudowodnienia roszczenia jeśli chodzi o zasady oraz jego wysokość (przypominamy, że nakaz zapłaty dotyczył 10 tys. zł). Udało nam się dopiąć swego i nakaz zapłaty został wstrzymany. Pani Anna odetchnęła z ulgą, a my ponownie daliśmy się zapamiętać firmie pożyczkowej Profi Credit jako trudny przeciwnik.

Wiedza i doświadczenie gwarantują nam sukces

Obecnie prowadzimy jeszcze 3 sprawy procesowe Pani Anny. Do tej pory udało nam się także zawrzeć ugody z 2 bankami. Jeśli macie problem z zadłużeniem, wpadliście w spiralę długów i nie wiecie jak wybrnąć – zgłoście się do nas.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Wyrok w tej sprawie: