Egzekucja komornicza, która nie powinna mieć miejsca. Sprawa przeciwko Ultimo NFSIZ

Ostatnio zgłosiła się do nas Klientka, wobec której toczyła się egzekucja komornicza. Pani Katarzyna była przekonana, że przez lata będzie musiała spłacać dług i borykać się z tym problemem. Na szczęście trafiła do nas. Wygraliśmy sprawę sądową o 30 tysięcy złotych z firmą Ultimo NSFIZ.

Nakaz zapłaty, który nigdy nie dotarł do adresatki

Ultimo NFSIZ odkupił dług Pani Katarzyny od jednego z banków. Nasza Klientka dowiedziała się o całej sprawie bezpośrednio od komornika, który wszczął egzekucję. Okazało się, że dokumenty z sądu zostały wysłane, ale na nieprawidłowy adres, ponieważ nasz Klientka zmieniła w tym czasie miejsce zamieszkania. Pani Katarzyna przyjęła, że walka z komornikiem prowadzącym egzekucję to sprawa z góry przegrana. Na szczęście udało nam się udowodnić, że to nieprawda.

Walka z Ultimo NFSIZ

Nasza kancelaria oddłużeniowa zajęła się sprawą. Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty oraz wykazaliśmy prawidłowy adres zamieszkania. Odbyła się rozprawa i zapadł wyrok oddalający powództwo w całości. Ale to nie koniec tej historii. Należało podjąć dalsze kroki. Rozpoczęliśmy więc walkę z Ultimo NFSIZ o środki wyegzekwowane w toku egzekucji. Efekt naszych działań? Dodatkowe 6300 zł na wakacje dla naszej Klientki. Ultimo dokonało zwrotu przekazanych przez komornika środków.

Komornik to nie ostateczność

Mamy nadzieję, że Ultimo NFSIZ wyciągnie odpowiednie wnioski, a osoby, które przeczytają ten tekst nie będą traciły nadziei na wyjście z trudnej sytuacji. Oddłużanie to nasz teren – wiemy, jak bardzo rosnące długi mogą zdezorganizować codzienność i skomplikować życie. Zgłoście się do nas, a dokładnie przeanalizujemy Wasze problemy i przystąpimy do działania. Podpowiemy jak sprawdzić zadłużenie, co może zrobić komornik (oraz czego NIE może) i jak wyjść ze spirali zadłużeń. Gwarantujemy zaangażowanie, rzetelność i rozsądny sposób rozliczania się. Klient opłaca z góry najwyżej niewielką zaliczkę na koszty: pełnomocnictwo, korespondencję, ewentualnie dojazd na rozprawę.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Wyrok w tej sprawie:

 

Jeśli zastanawiacie się jak wyjść z długów i macie problem z chwilówkami, zapraszamy do lektury tekstu: Jak wyplątać się z chwilówek?