banknoty, monety i karty płatnicze

Jak wyplątać się z chwilówek?

Chwilówki to krótkoterminowe pożyczki gotówkowe, które można zdobyć zaledwie w kilkanaście minut. Wnioski są rozpatrywane od ręki, pieniądze trafiają na konto w kilka minut…Te pozorne udogodnienia wpędzają wiele osób w spiralę długów. Portal-Dłużnika.pl podpowiada, jak wybrnąć z zadłużenia, które zaczyna rosnąć w zatrważającym tempie.

Spirala zadłużeń to moment, w którym kredytobiorca posiada kilka zobowiązań i zaciąga kolejne, aby spłacić te wcześniejsze. To zamknięte i zgubne koło. Firmy udzielające chwilówek dodatkowo pogarszają sytuację swoich klientów, naliczając im astronomiczne opłaty. Często kończy się to niestety dochodzeniem roszczeń w sądzie, a po uzyskaniu tytułu wykonawczego wszystko dodatkowo się komplikuje – rozpoczyna się egzekucja komornicza.

Jak wybrnąć z długów?

1. Nie panikuj. Przeanalizuj swoją sytuację

Zadłużenie to problem, który da się rozwiązać. Najważniejsze to nie wpadać w panikę, tylko spróbować dokładnie przeanalizować swoją sytuację. Należy rozpisać wszystkie formy zadłużenia, oszacować swoje wydatki oraz przychody i poszukać źródeł oszczędności. Dobrym pomysłem może okazać się połączenie wszystkich kredytów w jeden (konsolidacja) – w ten sposób można zmniejszyć wysokość miesięcznych rat. Można też podjąć negocjacje i obronę procesową przed roszczeniami wierzycieli. Jeżeli czujesz, że grunt osuwa Ci się spod stóp, zgłoś się do nas. Razem dokładnie przejrzymy wszystkie zobowiązania i podejmiemy decyzję w sprawie kolejnych działań. Ważne, żeby były skuteczne!

2. Bądź szczery w kontaktach z wierzycielami

Warto podjąć próbę negocjacji. Wierzycielom zależy na tym, aby pożyczkobiorca spłacił zadłużenie i zazwyczaj wypracowanie strategii optymalnej dla obu stron, jest możliwe. Koniecznym warunkiem jest wystosowanie odpowiedniego pisma, w którym można (ale nie jest to konieczne) przedstawić pożyczkodawcy odpowiednie uzasadnienie. Podejmujemy się reprezentacji naszych Klientów podczas rozmów tego rodzaju.

3. Nie bój się iść do sądu

Proces sądowy wzbudza w większości negatywne skojarzenia. Nie ma jednak powodu do obaw, czy uprzedzeń. Ok. 70-80% spraw, których się podejmujemy kończy się korzystnie dla naszych Klientów i zazwyczaj są to wyroki oddalające powództwa w całości. Co to oznacza? Nasz Klient nie ma ani grosza do zapłaty, a koszty procesu płaci powód, czyli firma pożyczkowa która wniosła pozew. Argumenty, które przytaczamy zazwyczaj są po prostu niepodważalne.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Ideą naszej pracy jest walka z nieuczciwymi pożyczkodawcami, a tym samym pomoc osobom, które wpadną w kłopoty finansowe. Zazwyczaj z naszymi Klientami rozliczamy się za sukces, czyli po wygraniu danej sprawy. Klient opłaca z góry najwyżej niewielką zaliczkę na koszty: pełnomocnictwo, korespondencję, ew. dojazd na rozprawę. Rozwiązujemy sprawy możliwie szybko i sprawnie. W celu nawiązania kontaktu należy pisać na adres pomoc@portal-dluznika.pl.