• Home
  • Obrona w sądzie
  • Profi Credit pozwał kolejnego naszego Klienta. Nie dopuściliśmy, żeby sprawa trafiła do komornika

Profi Credit pozwał kolejnego naszego Klienta. Nie dopuściliśmy, żeby sprawa trafiła do komornika

Profi Credit po raz kolejny spotkał się z nami w sądzie. Sprawa dotyczyła nakazu spłaty 15 tysięcy złotych, który pożyczkodawca wystawił naszemu Klientowi. Warto dodać, że pożyczka była wielokrotnie mniejsza od kwoty dochodzonej, do tego jeszcze w dużej części spłacona.

Mimo wieloletniego doświadczenia często otwieramy szeroko oczy ze zdumienia analizując absurdalne i podłe zachowanie pożyczkodawców. Nie ukrywamy, że decyzja sądu w tej sprawie wywołała w nas uczucie niemałej satysfakcji, ale do rzeczy:

Naszym Klientem była osoba, która odbywa obecnie karę pozbawienia wolności. Mimo tego Profi Credit pozwało Klienta o kwotę 15 tysięcy złotych. Po dokładnej analizie całej sprawy, bez wahania podjęliśmy się reprezentacji Klienta w sądzie i wnieśliśmy sprzeciw do wyroku zaocznego. Okazało się, że kwota wypisana na wekslu była niewspółmiernie zawyżona od pożyczki udzielonej naszemu Klientowi. Co więcej, sam weksel został wypisany niezgodnie z zawartym porozumieniem wekslowym. To nie wszystko! W umowie pożyczki naszym zdaniem zostały zawarte niedozwolone klauzule, a pobrana składka ubezpieczenia zawierała ukrytą prowizję pożyczkodawcy.

Decyzją Sądu, wykonalność wyroku została wstrzymana. O wyroku kończącym sprawę niezwłocznie poinformujemy.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl