Czy uzależniony od hazardu może ogłosić upadłość konsumencką?

Często nasi czytelnicy w kierowanych do nas wiadomościach pytają, czy uzależniony od hazardu może ogłosić upadłość konsumencką? Dziś przedstawiamy kolejny dowód, że oczywiście jest to możliwe, a klucz do ogłoszenia upadłości konsumenckiej leży w dobrym uzasadnieniu składanego wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej oraz w załączonych do wniosku dokumentach. Nie pozostawia wątpliwości, że rzetelne udowodnienie choroby, poświadczone dokumentami z przechodzonych terapii, opinie medyczne lekarzy specjalistów są absolutnie niezbędne.

Poniższe postanowienie dotyczy Pana Karola, który na dzień ogłoszenia upadłości miał przeszło 240 000 zł zobowiązań. Od lat nie pracuje, nie posiada żadnego majątku poza komputerem, starym samochodem oraz rowerem. Całość warta ok 5000 zł. Nie więcej. Pan Karol od 3 lat intensywnie się leczy w kolejnych klinikach leczenia uzależnień. Do wniosku o upadłość przedstawił dokumentację medyczną na ponad 300 stron. Efekt? Kilka dni temu Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości naszego Klienta. Teraz likwidacją majątku upadłego zajmie się wyznaczony do tego syndyk, a po jego sprzedaży zapewne wszystkie zobowiązania zostaną Panu Karolowi umorzone.

Już niebawem na naszym portalu: kolejne ugody z bankami, kolejne wygrane sprawy w sądach, wśród nich oddalone w całości powództwo na blisko 100 000 zł. Jak zwykle serdecznie zapraszamy na www.portal-dluznika.pl.

Szukasz pomocy? Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

czy-uzalez%cc%87niony-od-hazardu-moz%cc%87e-oglosic-upadlosc-konsumencka%cc%a8

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Upadłość konsumencka, Hazard