Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu z Finpomoc

11 maja 2025 przez  - Portal Dłużnika

Nakaz zapłaty wydawany jest przez sąd na podstawie dokumentów złożonych przez powoda. Sąd nie przeprowadza postępowania dowodowego i wydaje nakaz, na który powinna być reakcja w formie sprzeciwu. Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym czy nakazowym jest Twoim prawem i warto z niego skorzystać. Nie pozwól na to, by sprawy zakończyły się bez Twojego udziału. Masz prawo do głosu i obrony. Nawet jako dłużnik. 

Powód: Finpomoc Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 3.592,90 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Czym jest nakaz zapłaty? 

sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu

Nakaz zapłaty to dokument wydawany przez sąd, w którym sąd wzywa pozwanego (czyli najczęściej osobę zadłużoną) do zapłaty określonej kwoty na rzecz powoda – zwykle firmy windykacyjnej, banku lub pożyczkodawcy. Choć wygląda niepozornie i często przypomina zwykłe pismo urzędowe, jego konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Nakaz zapłaty to tzw. orzeczenie sądowe, wydawane w uproszczonych postępowaniach cywilnych. Sąd wydaje go zazwyczaj bez rozprawy i bez przesłuchiwania stron. Wystarczy, że wierzyciel złoży pozew, przedstawi dowody (np. umowę, wezwania do zapłaty) i zapłaci opłatę sądową.

Najczęstsze tryby, w jakich sąd wydaje nakaz zapłaty:

  • postępowanie upominawcze – najczęstsze, tańsze i szybsze;

  • elektroniczne postępowanie upominawcze (EPU) – wszystko dzieje się przez Internet;

  • postępowanie nakazowe – gdy powód dołącza silne dowody (np. weksel, fakturę zaakceptowaną przez dłużnika).

Nakaz zapłaty to poważne ostrzeżenie od sądu, a nie zwykła korespondencja. Oznacza, że wierzyciel skierował sprawę na drogę sądową i domaga się zapłaty. Ale to jeszcze nie wyrok – masz prawo się bronić! Kluczowe jest, aby zareagować w terminie i świadomie podjąć działania – najlepiej z pomocą profesjonalnej kancelarii oddłużeniowej lub radcy prawnego.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu w sądzie rejonowym

Tak samo jak w przypadku Elektronicznego Postępowania Upominawczego w e-sądzie, tak i tutaj masz prawo do wyrażenia sprzeciwu. Możesz próbować przygotować takie pismo samodzielnie, ale odpowiedź na pozew z sądu rejonowego nie jest już tak prosta jak w przypadku EPU. Tutaj, aby sprzeciw był skuteczny, trzeba przywołać odpowiednie argumenty i opierać się na twardych dowodach. Najlepiej skorzystać jest więc z profesjonalnej pomocy. Gdzie znaleźć najlepszą? Zdecydowanie w kancelariach, które zajmują się współpracą z osobami zadłużonymi. To nie jest zwykła sprawa cywilna, warto więc skierować się po pomoc do osób, które mają doświadczenie w obronie dłużników. Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu w sądzie rejonowym to szczególny rodzaj dokumentu i chcesz powierzyć jego przygotowanie właściwemu adwokatowi.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu z Finpomoc

W zeszłym roku zgłosił się do nas pan Andrzej, który miał problemy finansowe i postanowił rozpocząć proces oddłużania. Na pierwszym etapie wsparliśmy go analizą jego zadłużeń i możliwości spłaty. Zaprojektowaliśmy dla niego indywidualną ścieżkę oddłużania. Oprócz porad finansowych i prawnych otrzymał od nas te dotyczące postępowania z windykacją i na pierwszym etapie sądowym, czyli EPU. Kiedy otrzymał pierwszy nakaz zapłaty w ramach Elektronicznego Postepowania Upominawczego wiedział, co robić. Bez problemu przygotował skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty w postepowaniu w EPU z Finpomoc. Na kolejnym etapie, w sądzie rejonowym, skorzystał z naszej fachowej pomocy. Obrona procesowa zakończyła się oddaleniem powództwa na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych. Taki wyrok dodał panu Andrzejowi motywacji i upewnił, że warto walczyć o swoje prawa.


Wyjątkowa pomoc prawna zadłużonym

Wyjątkowa pomoc prawna zadłużonym to Twoja szansa na nowe życie bez długów! Czy zmagasz się z ciężarem długów, które wydają…

Ile kosztuje skuteczny adwokat?

Ile kosztuje skuteczny adwokat? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Koszt wynajęcia specjalisty w dziedzinie prawa może być bardzo…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

(42) 641 30 65

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich" Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ok. 80% przyjętych w 2024 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget