Oddłużanie to przywracanie stabilności finansowej
Oddłużanie to przemyślane i dobrze zaplanowane działanie, którego celem jest doprowadzenie do redukcji długu, wynegocjowanie korzystnych warunków spłaty zobowiązań lub obrony procesowej przed nakazem zapłaty. Nasza kancelaria oddłużeniowa zajmuje się tym tematem już od ponad dekady. Prawnicy, którzy z nami współpracują mają na swoim koncie setki wygranych spraw tego rodzaju. Oddłużanie, a właściwie cel działań, które kryją się pod tym pojęciem, to dążenie do przywrócenia naszym Klientom spokoju i stabilizacji finansowej. Pomagamy ludziom, którzy wplątali się w spiralę zadłużeń różnego rodzaju lub padli ofiarą zawyżonych kosztów naliczanych przez firmy oferujące tzw. chwilówki.Trzy etapy oddłużania: analiza umów kredytowych, negocjacje i obrona procesowa
Oddłużanie wymaga solidnego przygotowania. Pierwszym etapem pracy jest dokładna analiza stanu finansowego naszego Klienta. Informacje, jakie uzyskujemy nie wychodzą poza grono osób zaangażowanych w sprawę. Jeszcze nigdy nie zawiedliśmy zaufania naszych Klientów. Nie podajemy ich danych personalnych, nie udzielamy też żadnych innych informacji dotyczących ich prywatnego życia. Dokładnie zapoznajemy się z dokumentami, aby przygotować skuteczną strategię działania. Kolejnym etapem są negocjacje czyli rozmowa z bankiem, pożyczkodawcą lub firmą windykacyjną. Do każdej sprawy przygotowujemy się indywidualnie, a dzięki doświadczeniu wiemy, na co zwracać największą uwagę oraz w jaki sposób przeprowadzać rozmowy. Dzięki temu jesteśmy w stanie wypracować optymalne warunki dla obu stron. Ostatnim elementem jest obrona procesowa. Warto zaznaczyć, że nie zawsze takie postępowanie jest konieczne, ponieważ w wielu przypadkach negocjacje okazują się wystarczające. Jeśli jednak sprawa trafia do sądu, reprezentujemy naszych Klientów walcząc o wyrok, który będzie dla nich korzystny. 70 - 80% przypadków kończy się naszym zwycięstwem. Właśnie dlatego warto nam zaufać.Oddłużanie na zasadach fair play
Nasza kancelaria oddłużeniowa nie pobiera opłat za analizę sytuacji finansowej swoich Klientów. Nasi zleceniodawcy co najwyżej z góry pokrywają koszty dojazdu oraz kwotę zaliczki za koszty pełnomocnictwa i korespondencji. Nie otrzymujemy natomiast wynagrodzenia za przegrane sprawy. Nie chcemy przecież wplątywać naszych Klientów w dodatkowe zobowiązania! Uważamy, że taki układ jest sprawiedliwy i korzystny.Czy pożyczka na oddłużenie to dobry pomysł?
Wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki, aby spłacić dotychczasowe zobowiązania. Pożyczka na oddłużenie jest jednak wyjściem krótkoterminowym, które tylko z pozoru rozwiązuje problem. W rzeczywistości taka pożyczka pozwala jedynie odroczyć spłatę kolejnego zadłużenia, które zaciągamy, by spłacić dotychczasowe. Jest to więc najprostszy sposób na to, by wpaść w tzw. spiralę zadłużenia, czyli popadanie w coraz większe długi przy równoczesnej utracie kontroli nad zaciągniętymi zobowiązaniami.Jak działa pożyczka na oddłużenie?
- Bierzesz pożyczkę na spłatę dotychczasowych zobowiązań.
- W pewien sposób odraczasz płatność, gdyż spłacasz poprzednie zobowiązanie, lecz zaciągasz kolejne.
- Aby spłacić pożyczkę, po pewnym czasie zaciągasz następne zobowiązanie, a to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.