Kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z sądu? Takie pytanie zadaje sobie każdy dłużnik, gdy pierwszy raz spotka go taka sytuacja, a nie zdążył nabyć odpowiedniej wiedzy. Najgorsze, co może zrobić osoba zadłużona, to zignorowanie nakazu zapłaty z sądu i czekanie, aż sytuacja sama się rozwiąże. Grozi to poważnymi konsekwencjami, zajęciem egzekucyjnym i zapoznaniem się z działalnością komorników. A skąd taki pozew może nadejść? Z dwóch miejsc: najpierw Z EPU a później z właściwego sądu rejonowego.
Powód: Alektum Capital II AG
Wartość przedmiotu sporu: 13.500,80 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z EPU? Szybka reakcja to podstawa!

kiedy i jak odpowiedzieć na pozew
Pierwotni wierzyciele, gdy windykacja polubowna nie przynosi zamierzonych skutków, albo dokonują cesji albo składają pozew w EPU. EPU to Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Jeśli pożyczkodawca zdecyduje się na sprzedaż długu, to nowy wierzyciel także skieruje tam swoje kroki, jeśli polubownie nie da się rozwiązać problemy. Kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z EPU? Najważniejsze, aby zrobić to w wyznaczonym terminie. Od dnia otrzymania korespondencji z e-sądu jest 14 dni na wysłanie sprzeciwu. A jak przygotować sprzeciw w ramach Elektronicznego Postępowania Upominawczego? Tutaj na szczęście sprawa jest prosta. Sprzeciw należy przygotować na wzorze, który znajdziesz tutaj . Wystarczy prawidłowo go uzupełnić, zgodnie z informacjami z nakazu zapłaty z EPU, podpisać i wysłać. W tym przypadku pytanie, kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z EPU nie jest więc podchwytliwe. Działanie jest dziecinnie proste i każdy sobie z nim poradzi samodzielnie. Sprawa zostanie umorzona. Do dzieła!
Kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z sądu rejonowego? Szybki kontakt z Kancelarią Oddłużeniową to podstawa sukcesu!
Po umorzeniu w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym przychodzi czas na działania wierzyciela w sądzie rejonowym. Kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z sądu rejonowego? Podobnie jak w przypadku EPU, również masz 14 dni od otrzymania korespondencji na wysłanie sprzeciwu. Tym razem jednak, jeśli chcesz by sprzeciw był skuteczny, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Potrzebne są odpowiednie argumenty, aby zyskać szansę na obronę procesową i oddalenie powództwa. W przeciwnym razie poznasz komornika. Dobra kancelaria broniąca praw dłużników wie, kiedy i jak odpowiedzieć na pozew z sądu rejonowego. nie zwlekaj więc z kontaktem z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nasi pracownicy szybko i sprawnie przeprowadzą Cię przez cały proces nawiązania z nami współpracy i przekazania dokumentów. Wtedy też nasz doświadczony adwokat będzie mógł przygotować sprzeciw oraz zaplanować strategię obrony.
Podsumowując:
- nakaz zapłaty z EPU - możesz działać samodzielnie na wzorze sprzeciwu. Musisz go wysłać w ciągu 14 dni od daty odebrania korespondencji z e-sądu
- nakaz zapłaty z sądu rejonowego - masz również 14 dni na wysłanie sprzeciwu, ale aby był skuteczny musisz działać z kancelarią
Nie czekaj do ostatniej chwili, chcesz działać skutecznie i obronić się przed egzekucją komorniczą!
Pożyczka pozabankowa jest pułapką
Drogi Dłużniku, pożyczka pozabankowa jest pułapką. Nieważne, czy to pożyczka ratalna, czy chwilówka, czy pseudo-karta kredytowa czy inna konsolidacja na…
Długoterminowy kredyt konsolidacyjny - szansa czy zagrożenie?
Nie pakuj się w kolejne pożyczanie pieniędzy, kiedy przechodzisz chwilowe problemy finansowe. One przeminą, a Ty zostaniesz z nowymi zobowiązaniami,…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

kiedy i jak odpowiedzieć na pozew