Konsolidacja zaciągniętych zobowiązań poprawi Twoją sytuację?

27 maja 2024 przez  - Portal Dłużnika

Czy wiesz, że konsolidacja zaciągniętych zobowiązań nie jest dobrym rozwiązaniem? Konsolidacja zaciągniętych zobowiązań to proces polegający na połączeniu kilku różnych zobowiązań finansowych w jedno, zwykle z niższym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty. W teorii brzmi to jak doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wieloma kredytami i chcą uporządkować swoje finanse. Jednak konsolidacja zaciągniętych zobowiązań nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem i może prowadzić do jeszcze większych problemów finansowych.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu:
6.416,75 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Konsolidacja zaciągniętych zobowiązań doprowadziła do poważnych problemów

konsolidacja zaciągniętych zobowiązań

Po pierwsze, konsolidacja zaciągniętych zobowiązań często wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty, co oznacza, że dłużnik będzie musiał płacić odsetki przez dłuższy czas. W rezultacie całkowita kwota do spłaty może być znacznie wyższa niż suma pierwotnych zobowiązań. Dodatkowo, konsolidacja zaciągniętych zobowiązań często wiąże się z dodatkowymi opłatami i prowizjami, które mogą znacznie zwiększyć koszt kredytu.

Tak właśnie było w przypadku naszej klientki. Zrozpaczona skontaktowała się z naszą kancelarią. Opowiedziała całą historię i poinformowała, że otrzymała sądowy nakaz zapłaty i że nie ma kompletnie pomysłu, co z nim zrobić i jak się bronić. Przesłała nam wszystkie swoje informacje. W jej imieniu złożyliśmy skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Dzięki temu sąd nie miał wątpliwości i oddalił powództwo w całości. Dla naszej klientki oznaczało to jedno: wolność finansową, o której marzyła od dłuższego czasu.

Kolejnym problemem jest to, że konsolidacja zaciągniętych zobowiązań może prowadzić do utraty kontroli nad własnymi finansami. Połączenie kilku kredytów w jeden może sprawić, że dłużnik straci orientację w swoich zobowiązaniach i przestanie monitorować swoje wydatki. W rezultacie może dojść do sytuacji, w której dłużnik zaciągnie kolejne kredyty, aby spłacić konsolidację, co tylko pogłębi jego problemy finansowe.

Konsolidacja zaciągniętych zobowiązań nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem i może prowadzić do jeszcze większych problemów finansowych. Zanim zdecydujemy się na taki krok, warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i zastanowić się, czy istnieją inne, bardziej korzystne sposoby na uporządkowanie swoich zobowiązań.

Warto pamiętać, że konsolidacja nie rozwiązuje problemu zadłużenia

konsolidacja zaciągniętych zobowiązań

Dlatego zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i zastanowić się, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązania w dłuższym okresie czasu.

Zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje i podpiszecie kolejną umowę bądź umowy zastanówcie się sto razy. Wasza stabilność finansowa jest na wagę złota. Jeśli macie problemy z zadłużeniem skontaktujcie się z naszą Kancelarią Oddłużeniową. Jesteśmy w stanie pomóc Wam wyjść z zadłużenia i uporać się z problemami finansowymi. Nasze działania są skuteczne. Większość spraw w sądach wygrywamy.

Połączenie kredytów czy pożyczek w jedno zobowiązanie to nie jest sposób na pokonanie długów. Nie jest również narzędziem finansowym dla każdego. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i rozważyć inne opcje, takie jak renegocjacja warunków kredytu czy poszukiwanie dodatkowych źródeł dochodu. Warto również skonsultować się z doradcą finansowym, który pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie dla naszej sytuacji.

Czekamy na Was. Zadzwońcie do nas lub napiszcie. Razem pokonamy Wasze problemy finansowe i długi.


Rzetelne oddłużanie osób fizycznych

Pamiętaj, nakaz zapłaty, który doręcza sąd, wcale nie oznacza, że dochodzone roszczenie jest zasadne. Istotnie możesz zapytać, że jak to…

Oddłużanie długów

Bezdyskusyjnie oddłużanie długów to zadanie dla mecenasów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie.  Bez wątpienia nie każdy prawnik, umiejętnie poprowadzi…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Konsolidacja zaciągniętych zobowiązań

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget