Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej - ostrzeżenie

10 marca 2024 przez  - Portal Dłużnika

Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej często bywają promowane jako szybkie i łatwo dostępne rozwiązanie dla osób, które natknęły się na problemy finansowe. Z pozoru mogą wydawać się one atrakcyjną opcją, jednak to właśnie w ich niewinności kryje się niebezpieczeństwo.

Powód: RK Recovery S.A.
Wartość przedmiotu sporu:
4.912,27 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej

W rzeczywistości oferty te mogą być nie tylko mylące, ale również niezgodne z prawem. Dlatego Kancelaria Oddłużeniowa stanowczo ostrzega przed korzystaniem z nich. Podkreślając, że kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej nie mają prawa bytu, ponieważ tak naprawdę nie istnieją.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każda instytucja finansowa jest zobligowana do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej swojego klienta. Jest to kluczowa procedura mająca na celu zabezpieczenie zarówno interesów pożyczkobiorcy, jak i kredytodawcy.

Zdolność kredytowa to nic innego jak ocena możliwości finansowych osoby ubiegającej się o kredyt, jej wiarygodności oraz ryzyka, jakie wiąże się z udzieleniem jej wsparcia finansowego. Instytucje te muszą sprawdzić, czy klient jest w stanie regularnie spłacać zobowiązania, nie narażając swojej sytuacji finansowej.

Zaciąganie nieprzemyślanych kredytów i pożyczek to zły pomysł

Kredyty bez zdolności kredytowej

Może to prowadzić do zaciągnięcia długów, których spłata okaże się niemożliwa, a w konsekwencji do poważnych konsekwencji prawnych, w tym do postępowania sądowego.

Przykładem może być sprawa, w której pozwana znalazła się w poważnych tarapatach finansowych i niesłusznie uwierzyła w obiecanki łatwego dostępu do gotówki. Oferowane jej "pomocne" kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej okazały się nielegalnymi zobowiązaniami, pociągającymi za sobą ogromne koszty.

Wierzyciel RK Recovery, który chciał dochodzić swoich roszczeń, został postawiony w stan bezradności, gdyż Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości. Wyrok ten podkreśla, że działania takie, jak udzielanie kredytów bez porządnej weryfikacji zdolności kredytowej, nie są zgodne z zasadami odpowiedzialnego pożyczania.

Istotna jest więc roztropność i świadomość konsumentów, którzy powinni uważnie analizować oferty kredytowe i nie godzić się na warunki, które wydają się zbyt dobre, by mogły być prawdziwe.

Przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań warto skonsultować się z wykwalifikowanym doradcą finansowym lub prawnikiem. Taka pomoc pomoże ocenić ryzyko i uchronić przed niekorzystnymi decyzjami.

Ostrzegamy przed pochopnymi decyzjami

Kredyty bez zdolności kredytowej

Pułapka, która może prowadzić do eskalacji problemów, a nie do ich rozwiązania. Profesjonalne doradztwo i odpowiedzialne podejście do finansów osobistych to klucz do uniknięcia takich sytuacji.

Warto podkreślić, że możliwości pomocy są szerokie i nie należy tracić nadziei nawet w trudnej sytuacji dłużniczej. Dzięki doświadczeniu naszej kancelarii, wiedzy prawniczej oraz zdolności negocjacyjnej, możliwe jest wypracowanie korzystnych rozwiązań i wyjście z opresji finansowej bez narażania swojej przyszłości na jeszcze większe ryzyko. Zamiast ulegać pokusie nierealnych obietnic, warto zwrócić się po profesjonalną pomoc, która stanowi realne wyjście z kryzysowej sytuacji.

Podsumowując, rynek finansowy obfituje w różnorodne oferty kredytowe. Tylko te, które są zgodne z prawem oraz zasadami rzetelności, zasługują na uwagę.

Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej to mit, a każdy, kto na takie oferty się decyduje, staje w obliczu poważnego ryzyka. By ustrzec się przed niebezpieczeństwami związanymi z takimi "szybkimi rozwiązaniami", konieczna jest ostrożność i świadome podejście do każdej finansowej decyzji.

Czym jest skuteczne oddłużanie?

Czym jest skuteczne oddłużanie? Pewnie wiele razy zadawaliście sobie takie pytanie. My wiemy jedno. Oddłużanie to droga do wolności finansowej. Wielu z nas boryka się z problemem zadłużenia, który potrafi przytłoczyć i…

Gwarantujemy skuteczną pomoc w oddłużaniu

Pozwaną przez Svea Ekonomi Cyprus, przerażały konsekwencje, jakie niósł za sobą nakaz zapłaty, który doręczył jej sąd. Dlatego nawet nie próbowała sama działać, tylko jak najszybciej skontaktowała się z naszą kancelarią Portal…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget