Właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty

7 marca 2024 przez  - Portal Dłużnika

Nie unikaj obrony przez pozwami o zapłatę. Niewątpliwie każdego dnia pokazujemy Państwu, że warto walczyć o siebie, ponieważ w wielu przypadkach dochodzone roszczenia są nienależne pozywającym. Istotnie to, co prezentujemy na naszej stronie jest tylko ułamkiem spraw, które zamykamy na korzyść naszych Klientów. Dlatego pamiętaj, że każdy właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU czyli wydany przez E- sąd w Lublinie sprawi, że na tym etapie powództwo zostanie umorzone. Oczywiście zupełnie inaczej wygląda sprawa rozpatrywana przez sąd rejonowy. Tutaj umorzenie wydanego wcześniej nakazu, otwiera drogę do dalszego postępowania procesowego. Istotnie sędzia po zapoznaniu się ze stanowiskami stron sporu, wydaje wyrok. Ponieważ nie zawsze on nas zadowalana, wnosimy o uzasadnienie i kiedy mamy podstawy, idziemy dalej w apelację. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że aby podjąć skuteczną obronę, trzeba korzystać ze specjalistycznej pomocy prawnej w oddłużaniu. Ponieważ w sprawie ze Smart AI pełnomocnikiem pozwanej był mecenas z naszej Kancelarii, zagwarantował Klientce sukces.  

Powód: Smart AI Sp. z o.o. Alternatywna Spółka Inwestycyjna Sp. k.
Wartość przedmiotu sporu:
11.637,60 zł
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU

Właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty

Kiedy posiadamy przeterminowane długi należy spodziewać się, że jeżeli ich nie spłacimy, wierzyciele wniosą do sądu pozwy o zapłatę. W związku z tym, naprawdę warto wiedzieć, co dzieje się w naszych sprawach, nawet, gdy korzystamy z pomocy Kancelarii Oddłużeniowej. Istotnie wiele ułatwia założenie swojego konta w E- sądzie i na Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych. Oczywiście tam widzimy, kto i za co nas pozwał i możemy śledzić czynności wykonywane w danej sprawie. Także należy wiedzieć, że właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU, umarza sprawę, ale nie oznacza to, że możemy czuć się spokojni. Z pewnością należy spodziewać się, że ta przeniesie się do sądu rejonowego, który od nowa zajmie się danym powództwem.

Opierając się na naszym doświadczeniu w oddłużaniu stwierdzamy, że większość spraw procesowych zaczyna się w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Niewątpliwie E- sąd, czyli Sąd Rejonowy Lublin Zachód VI Wydział Cywilny jest tym, który rozpatruje sprawy wykorzystując Internet. Istotnie i wielu wierzycieli chętnie wnosi tam pozwy o zapłatę, ponieważ jest to tańsze i łatwiejsze. Przede wszystkim nie muszą przedstawić dowodów, które potwierdzają zarzuty wobec pozwanej osoby. Także dla dłużnika tutaj wszystko wygląda prościej, ponieważ wniesiony właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU, automatycznie umarza sprawę. Oczywiście kolejne ułatwienie jest takie, że pisząc to pismo procesowe, można skorzystać ze wzoru, który znajdziecie Państwo na naszej stronie. Niewątpliwie, gdy zaczyna się proces w sądzie rejonowym, nie jest już tak łatwo.

Tak proszę Państwa, kiedy sprawa z E- sądu przechodzi do rejonu, wkracza na zupełnie inne tory. Istotnie także inną rolę pełni sam sprzeciw, wniesiony przez pozwanego. O ile właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU powoduje, że zostaje ona umorzona, to w Sądzie I Instancji, pozwala na merytoryczną analizę stanowisk każdej ze stron. Oczywiście sprawa jest dalej rozpatrywana przez sędziego, który waży argumentu przedstawione. Ponieważ wymaga to o wiele więcej pracy, proces orzekania trwa o wiele dłużej niż w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Dlatego też należy przygotować się na to, że w zależności od właściwości sądu, na wyrok można czekać bardzo długo.

Najpierw EPU a potem sprawa w sądzie rejonowym

Sprawa, którą dzisiaj prezentujemy miała swój początek w E- sądzie. Istotnie właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty EPU, który wniosła Pani Kamila, umorzył sprawę, ale ponownie Smart AI wniosło pozew do sądu rejonowego. Oczywiście na tym etapie to już nasz mecenas reprezentował pozwaną i ustalił linię obrony. Bezsprzecznie pomoc specjalisty od oddłużania, okazała się nie do zastąpienia. W rezultacie skutecznie wykazał niezasadność podniesionego roszczenia. W związku z tym, sąd oddalił całe powództwo Smart AI. Kolejne oddłużanie procesowe zakończyliśmy pełnym sukcesem.


Skuteczna pomoc prawna i oddłużanie długów

Sprzedawanie przeterminowanych długów na rzecz innych podmiotów jest zgodne z prawem. Istotnie obrót wierzytelnościami to powszechne zjawisko i jest wiele firm, które się tym zajmują. Oczywiście także Efficenter, z którym ponownie spotkaliśmy…

Firmy zajmujące się oddłużaniem

Kiedy wpadniemy w długi, szukając pomocy w Internecie, natkniemy się na firmy zajmujące się oddłużaniem. Na szczęście pozwany o zapłatę 5.214,60 zł przez Prokura, skorzystał z pomocy kancelarii prawnej Portal Dłużnika. Bez…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget