Przeczytaj zanim weźmiesz kolejny kredyt konsolidacyjny

28 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Kolejny kredyt konsolidacyjny to pułapka finansowa? Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że kolejny kredyt konsolidacyjny to po prostu finansowy wybawca dla zadłużonych, to zapraszam do lektury tego oto artykułu. Oto historia, która zawiera wszystkie elementy dobrego thrillera: niespodziewany zwrot akcji, dramatyczne rozstrzygnięcie w sądzie i bankowego Goliata pokonanego przez prawniczego Dawida.

Powód: Alior Bank S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 
1.610,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Na wstępie przypomnijmy: kredyt konsolidacyjny to finansowy produkt, który ma na celu połączenie kilku zobowiązań w jedno, zazwyczaj z niższą miesięczną ratą i wydłużonym okresem spłaty. Dźwięczy to obiecująco, jednak czy zawsze jest tak różowo, jak to malują bankowe folderki reklamowe? Weźmy pod lupę sprawę jednego z naszych klientów i zobaczmy, jak jego historia obala mit o kredytowym cudzie.

Życie na kredyt to finansowa niewola

kolejny kredyt konsolidacyjny

Zaległości rosły, a z każdym dniem sen stawał się coraz mniej kojący. Jak to często bywa, w reklamie telewizyjnej ujrzał rozwiązanie swoich problemów – kolejny kredyt konsolidacyjny oferowany przez Alior Bank. "Zbierz swoje kredyty w jedno miejsce" – brzmiało hasło, które wydało się ratunkiem. Jednak, o ironio losu, nasz klient popadł w jeszcze głębsze tarapaty. Zamiast obiecanego zmniejszenia obciążeń, zauważył, że w rzeczywistości płaci więcej niż wcześniej, a okres spłaty zamiast skurczyć się, rozciągnął niczym guma do żucia. Poczuł się jak bohater kiepskiego filmu, który zdał sobie sprawę, że kolejny kredyt konsolidacyjny to, ni mniej ni więcej, tylko pułapka bankowa.

Nasza Kancelaria Oddłużeniowa, niczym rycerze na białych koniach, ruszyła na odsiecz biednemu klientowi. I oto nastał dzień rozprawy. Argumenty przedstawione, a prawna szermierka trwała w najlepsze. Kiedy wydawało się, że Alior Bank, z całym swoim prawnym orszakiem, stoi na niezniszczalnych fundamentach kredytowo-bankowych dogmatów, nasza Kancelaria Oddłużeniowa wyciągnęła asa z rękawa. Dowody zostały przestudiowane pod mikroskopem, umowa kredytowa obrócona na wszystkie strony i wówczas stało się jasne - pułapka finansowa. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości a klient stał się wolnym ptakiem.

Kolejny kredyt konsolidacyjny i pętla gotowa

kolejny kredyt konsolidacyjny

Nie miał żadnych szans na wygranie sprawy. Kancelaria Oddłużeniowa zademonstrowała prawnicze chwyty godne szermierza olimpijskiego, a ich przeciwnik bankowy wyglądał jakby nie wiedział, co się dzieje.

Miło jest zatem na koniec tego epickiego starcia, przeładowanego akcją i prawnymi zwrotami akcji, stwierdzić, że heroicznym wysiłkom naszej Kancelarii Oddłużeniowej, kolejny kredyt konsolidacyjny został obnażony jako pułapka bankowa, a nasz klient może wreszcie odetchnąć z ulgą.

Historia ta jest przestrogą, by czytać między wierszami i nie dać się omamić błyszczącym prospektom kredytowym. Niekiedy, gdy obietnice banków wydają się zbyt piękne, by mogły być prawdziwe – bo tak właśnie często bywa – warto zwrócić się o pomoc do zaufanej Kancelarii Oddłużeniowej, która nie pozwoli, abyś stał się kolejnym pionkiem w bankowym cymbergaju.

Pamiętajcie więc: Za każdym obiecującym kredytem konsolidacyjnym może kryć się pułapka bankowa, a pomoc specjalistów jest bezcenna.

Nie dajcie się zwieść – czytajcie mały druk i zawsze działajcie z rozwagą. Bo jak mówi stare, dobre przysłowie: Lepiej dmuchać na zimne, niż później dochodzić swoich racji przed sądem. Chociaż w końcu, jak pokazuje nasza historia, zwycięstwo w sądzie jest słodkie, zwłaszcza kiedy prawda stoi po Twojej stronie.


Każda pożyczka dla zadłużonych to poważny błąd

Bądź rozsądny i nie funduj sobie długów, których nie dasz rady spłacić. Przede wszystkim hołduj zasadzie: „Umiesz liczyć, licz na siebie”. Oczywiście, kiedy jednak stanie się tak, że zaczniesz tracić płynność finansową,…

Pożyczka pozabankowa udzielona online a pozew Ultimo

Kiedy pożyczka pozabankowa udzielona online, została pozwana przez Ultimo Portfolio Investment. Przede wszystkim Pani Iwona zachowała się bardzo odpowiedzialnie i skontaktowała się z Portalem Dłużnika. Oczywiście dzięki temu dała sobie szansę na…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

kolejny kredyt konsolidacyjny

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget