Szybka konsolidacja kredytów: czy zawsze ma to sens?

Nie zawsze szybka konsolidacja kredytów to idealne rozwiązanie – ah, ta wiekopomna prawda, która niczym nieodłączny gość przy wigilijnym stole, powraca co jakiś czas, by przypominać o sobie. Ta przysłowiowa „zima” w finansowym raju może przyjść niespodziewanie, a kiedy już zawita, okazuje się, że nawet mniejsze kwoty potrafią narobić solidnego bałaganu, który uporządkowany być musi.

Powód: PKO BP S.A.
Wartość przedmiotu sporu:
6.864,62 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Szybka konsolidacja kredytów

Ale co właściwie oznacza to modne ostatnimi czasy słowo „konsolidacja”? Cóż, w teorii to proces zbierania wszystkich Twoich zobowiązań w jedno miejsce, by lepiej można było nimi zarządzać, i owszem – obniżyć miesięczne obciążenie. Brzmi zachęcająco, prawda? Tymczasem, jak w każdej bajce, czai się zazdrosny czarownik, który może zmienić obiecujący początek w prawdziwy finansowy koszmar.

Oto bowiem szybka konsolidacja kredytów dla niektórych bywa niczym syreni śpiew, który ściąga nadmiernie ufnych żeglarzy na skaliste wybrzeża długów. Nie dość, że oznacza dłuższy okres spłaty, to jeszcze w wielu przypadkach wiąże się z wyższymi kosztami całkowitymi zobowiązania. No i oczywiście, banki, te cudowne instytuty stabilności, często zapominają wspomnieć o dodatkowych opłatach. Cóż, reklamy mają to do siebie, że pokazują jedynie słoneczną stronę medalu.

Historia z życia wzięta, która zamiast przysłowiowego końca ma także morał

Szybka konsolidacja kredytów

Pewna klientka znalazła się w pułapce kredytów. A były to sidła niezwykle ciasne, bowiem jej przeciwnikiem był nie kto inny jak PKO BP – instytucja, która tolerantna nie jest, gdy o swoje pieniądze chodzi. Klientka, zagubiona w gąszczu paragrafów i wyzyskanych z naiwnej nadziei na wypłacalność, stanęła przed sądem. I co? Czyżby zginęła pokonana przez armię wierzycieli? O nie, w tym miejscu z pomocą przyszła nasza Kancelaria Oddłużeniowa, godny zaufania rycerz bez konia, ale za to z laptopem i głową pełną wiedzy.

Klientka pozwana przez PKO BP wygrała dzięki naszej pomocy sprawę w Sądzie Rejonowym! Oczywiście, to nie byłoby możliwe bez kunsztownego manewru, godnego zawodowego perswazera. Opowiadając o procedurach jak bard, uśpił podejrzliwość sędziów i skierował podejrzenie na niewystarczający proces informacyjny ze strony banku. I cóż, ten sukces napawa optymizmem. Ale pamiętajmy – choć każde małe zwycięstwo nad bankowymi gigantami jest jak złoty pył w żerowisku zadłużenia, nie należy lekceważyć istoty problemu. Spójrzmy na tę sprawę tak: „konsolidacja” to po prostu kolejne słowo na „kredyt”. Wymienia się ledwie młode, barwne papugi (czytaj: obecne zobowiązania) na jedną, starzejącą się, acz dostojną papugę (czytaj: jeden kredyt konsolidacyjny).Spójrzmy na tę sprawę tak: „konsolidacja” to po prostu kolejne słowo na „kredyt”. Wymienia się ledwie młode, barwne papugi (czytaj: obecne zobowiązania) na jedną, starzejącą się, acz dostojną papugę (czytaj: jeden kredyt konsolidacyjny). Szybka konsolidacja kredytów to nie zabawa w Monopoly, gdzie wszystkie uliczki można zamienić na jedną, Park Lane. To strategia, która wymaga precyzji, rozważenia i niemałej dawki ostrożności.

Zanim podpisze się nową umowę kredytową warto zasięgnąć rady u profesjonalistów. Warto również przynajmniej przyjrzeć się dokładnie warunkom, jakie przedstawia nam bank. Niech ten finansowy alchemik przekuje Twoje długi w złotówki, a nie złotówki w kolejne, większe długi.

Kredyt konsolidacyjny to narzędzie, a nie cudowny lek

To może być szansa na nowy start, jednak jednocześnie, jeśli nie użyje się go rozważnie, może przekształcić się w finansową pułapkę. Nie dajmy się więc ująć w cukierkowe papiery promocyjnych ofert i zawsze czytajmy drobny druk, bo – jak pokazał przykład naszej bohaterki – nawet David czasem wygrywa z Goliatem.


Najlepszy adwokat i skuteczna antywindykacja tylko u nas

Nigdy nie przewidzimy, co może pójść nie tak. Z pewnością historie naszych Klientów i nas samych wiele nauczyły. Przede wszystkim pokazują, że zawsze trzeba liczyć się z tym, że mogą pojawić się…

Dług w Solven zostaje pozwany

Dług w Solven zostaje pozwany, a sędzia opierając się na twierdzeniach powoda, wydaje nakaz zapłaty. I bardzo dobrze, że ta sprawa nie zakończyła się na tym, kiedy rzeczony nakaz, został doręczony pozwanej.…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Szybka konsolidacja kredytów