Sprzedaż długów czyli cesja to nie problem a szansa

12 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Sprzedaż długów czyli cesja to nie dramat. Okazuje się, że sprzedaż długów czyli cesja może mieć swoje plusy dla dłużnika.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu:
2.903,15 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Moment w którym zmienia się wierzyciel

Sprzedaż długów czyli cesja

Sprzedaż długów czyli cesja, mimo swojej często negatywnej opinii, niekoniecznie musi być dramatycznym wydarzeniem. W rzeczywistości, proces sprzedaży długów może być korzystny zarówno dla wierzycieli, jak i dla dłużników. W dzisiejszych trudnych czasach, gdy wiele osób i firm zmaga się z problemem zadłużenia, sprzedaż długów czyli cesja może okazać się skutecznym sposobem na odzyskanie środków finansowych i uniknięcie dalszych komplikacji.

To może być korzystne dla wierzyciela, ponieważ pozwala mu uzyskać natychmiastowe środki finansowe, zamiast czekać na spłatę przez dłużników w niepewnej przyszłości. Dodatkowo, sprzedaż długów czyli cesja pozwala wierzycielom skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, zamiast poświęcać cenny czas i zasoby na dochodzenie swoich roszczeń. Dla dłużników sprzedaż długów czyli cesja również może być korzystna. Wierzyciele, którzy nabywają długi, często mają większe pole manewru w negocjacjach z dłużnikami, co daje im możliwość znalezienia rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron. Na przykład, firma windykacyjna, która odkupiła dług od wierzyciela pierwotnego może zaproponować dłużnikowi spłatę zadłużenia w ratach, które będą dostosowane do jego możliwości finansowych. Dzięki temu dłużnik może zyskać szansę na rozwiązanie swoich problemów finansowych i uniknięcie długotrwałego procesu windykacyjnego, który może prowadzić do jeszcze większych trudności i stresu.

Według nas sprzedaż długów to nie dramat, lecz proces wymagający profesjonalnego podejścia

Odpowiednio przeprowadzony może przynieść korzyści zarówno wierzycielom, jak i dłużnikom. Społeczeństwo powinno mieć dostęp do informacji i świadomości na temat swoich praw i obowiązków w zakresie windykacji długów, aby móc skutecznie zarządzać swoimi zobowiązaniami finansowymi.

Broniliśmy ostatnio klientki w Sądzie Rejonowym, która otrzymała sądowy nakaz zapłaty. Okazało się, że wierzyciel pierwotny sprzedał dług. Klientka pogubiła się z lekka w swoich długach i oczywiście miała do tego prawo. Naszym zadaniem była obrona procesowa klientki oraz wniesienie w jej imieniu do Sądu Rejonowego sprzeciwu od nakazu zapłaty. Sąd Rejonowy wydał wyrok, który był na naszą korzyść i jednocześnie korzyść klientki. Oddalił powództwo w całości. Wygraliśmy sprawę, kolejną sprawę i mamy ku temu powody do dumy.

Sprzedaż długów czyli cesja jest jasno uregulowana w prawie

Sprzedaż długów czyli cesja to normalna praktyka, która może przynieść korzyści zarówno wierzycielom, jak i dłużnikom. Według nas nie warto przejmować się tym, że dług został sprzedany. Jeśli nie wiecie, jak poradzić sobie z długami i kompletnie się zagubiliście to polecamy skorzystać z usług i pomocy naszej Kancelarii Oddłużeniowej, która o długach wie wszystko.

Nasza Kancelaria Oddłużeniowa zajmuje się oddłużaniem już bardzo długo. Na pokładzie mamy wykwalifikowanych prawników i ekspertów finansowych. Dla nas nie ma spraw, których byśmy się nie podjęli. Dlatego, jeśli chcecie być wolni od długów i cieszyć się wolnością finansową, skontaktujcie się z naszą Kancelarią Oddłużeniową. Nie zawiedziemy nikogo. Wiemy, jak długi potrafią człowieka denerwować i niszczyć psychicznie. Jesteśmy po to aby wszystkim pomóc najlepiej, jak tylko potrafimy.


Najlepsze forum kredytowe czeka – dołącz do nas!

Odkryj najlepsze forum kredytowe w sieci – tajemnica sukcesów Kancelarii Oddłużeniowej Łukasza Białkowskiego! W dzisiejszych czasach, gdzie zawiłości finansowe wiążą nasze ręce jak nigdy dotąd, istnienie miejsca, w którym możemy uzyskać jasne…

Różne giełdy długów mogą przetwarzać Twoje dane

Sprawa z powództwa Recoverso pokazuje, że różne giełdy długów to kolejne narzędzie w rękach wierzycieli, mające zmobilizować dłużnika do spłaty. Oczywiście wszystko po to, aby jeszcze bardziej osaczyć zadłużonego i wyciągnąć od…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzedaż długów czyli cesja

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget