Otrzymany nakaz zapłaty, co robić? Nie chować głowy w piasek

7 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Otrzymany nakaz zapłaty, co robić? Czy nie zadajecie sobie tego typu pytania w momencie, kiedy odbieracie nakaz zapłaty. No właśnie, otrzymałem nakaz zapłaty, co robić? Nasza kancelaria z pewnością może Wam powiedzieć jedno: nie wolno czekać ani zostawiać temat sądowego nakazu zapłaty na boku.

Powód: Efficenter Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu:
2.973,76 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Otrzymany nakaz zapłaty, co robić?

Zacznijmy od tego, że sądowy nakaz zapłaty na samym początku otrzymuje się z EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze). Następnie trzeba złożyć sprzeciw w ciągu 2 tygodni od dnia odebrania nakazu. W przeciwnym wypadku wyrok się uprawomocni i mamy problem. Z kolei, kiedy złożymy sprzeciw w terminie nastąpi umorzenie. Wzór sprzeciwu do EPU można również znaleźć na naszej stronie internetowej. Następnie wierzyciel odda sprawę do Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania klienta. W tym momencie zaczyna się już konkretna sprawa i kiedy odbieramy nakaz zapłaty z Sądu I Instancji musimy również się bronić. Niemniej jednak będzie w tym punkcie zdecydowanie trudniej samemu złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Potrzebni są tutaj profesjonaliści taka, jak nasza Kancelaria Oddłużeniowa.

Efficenter kontra Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego

Dzień dobry. Otrzymałem nakaz zapłaty, co robić? Tradycyjne pytanie. Poinformowaliśmy klienta, że zajmiemy się sprzeciwem od nakazu zapłaty. Krok po kroku otrzymał od nas instrukcję, co ma nam dostarczyć. W jego imieniu złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty do Sądu Rejonowego i oczekiwaliśmy na wyrok. Okazało się, że wyrok był na naszą korzyść. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości.

Okazało się, że wierzyciel wystąpił z wnioskiem o uzasadnienie wyroku do Sądu Rejonowego. Po zapoznaniu się z nim złożył apelację do Sądu Okręgowego, czyli Sądu II Instancji. Wierzyciele bardzo często stosują tego typu kroki z nadzieją, że wygrają sprawę. To całkowicie normalne.

Po zapoznaniu się z apelacją złożoną przez wierzyciela, Sąd Okręgowy oddalił apelację. Dla nas to był kolejny wyrok na naszą korzyść. Wygraliśmy sprawę a klient wreszcie mógł poczuć wolność.

Twoja sprawa trafiła do sądu?

Otrzymany nakaz zapłaty co robić

Otrzymany nakaz zapłaty, co robić? Nie uciekać, nie chować głowy w piasek i nie poddawać się. Walczyć! Z pomocą naszej Kancelarii Oddłużeniowej żaden nakaz zapłaty nie będzie problemem. Nie będzie uciążliwy. Wiemy, jak poradzić sobie z oddłużaniem, ponieważ zajmujemy się nim 20 lat. Zdajemy sobie również sprawę, że oddłużanie to nie jest proces krótki ani prosty. Wymaga od każdego sporo cierpliwości i bycia upartym w dążeniu do celu.

Najlepsza Kancelaria Oddłużeniowa wie doskonale, z czym borykają się dłużnicy i jak to wszystko może człowieka męczyć. Dlatego wyciągamy rękę do każdego, kto tego potrzebuje. Nie zostawiamy nikogo bez potrzeby i bez wsparcia. Każdy, kto się do nas zgłosi może z nami porozmawiać o wszystkim, ponieważ nasi eksperci to również ludzie wrażliwi i empatyczni. Zawód prawnika wymaga dużo poświęceń. Prawnik musi mieć wiedzę oraz doświadczenie zdobywane latami aby być wyjątkowym i godnym polecenia prawnikiem. Właśnie tacy prawnicy są w naszej Kancelarii Oddłużeniowej.

Nie pozwólcie aby długi i problemy zrujnowały Wam życie. Skontaktujcie się z nami, jeśli potrzebujecie pomocy w oddłużaniu. Możemy porozmawiać i wyjaśnić Wam wszystkie wątpliwości.


Skuteczne oddłużanie z Kancelarią Oddłużeniową

Skuteczne oddłużanie z Kancelarią Oddłużeniową to proces, który może przyczynić się do uzyskania wolności finansowej. Wiele osób boryka się z kłopotami finansowymi z powodu różnych okoliczności, takich jak utrata pracy, problemy zdrowotne…

Pomoc prawna w oddłużaniu z chwilówek

Pomoc prawna w oddłużaniu z chwilówek, musi być skuteczna, aby przynosiła oczekiwane rezultaty. Bez wątpienia pozwana przez Prokura taką otrzymuje w naszej kancelarii Portal Dłużnika, Dlatego też wraca do nas z każdą…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Otrzymany nakaz zapłaty, co robić

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget