Oddłużanie a restrykcyjne warunki kredytowe – co robić?

5 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Otrzymanie kredytu w banku często oznacza konieczność spełnienia wielu restrykcyjnych warunków. Jednym z nich jest spłata rat w ustalonym terminie. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie dajemy sobie rady z wysokością kredytu i zaczynamy mieć opóźnienia w spłatach. W takim przypadku nie sięgaj po chwilówkę – to tylko przejściowe (chwilowe) rozwiązanie i kolejny kredyt na głowie. Zamiast tego skontaktuj się z naszą kancelarią oddłużeniową, która ustali plan oddłużania w trudnych warunkach.

Analiza umowy kredytowej

Umowy kredytowe mają wiele stron i zawierają zapisy, w których stosuje się trudny, specjalistyczny język. Pragnienie otrzymania kredytu jest czasem tak silne, że przeglądamy umowę pobieżnie i nie konsultujemy jej ze specjalistą. Profesjonalne oddłużanie przy restrykcjach zawsze rozpoczynamy od analizy umowy kredytowej – szukamy w niej między innymi klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych zapisów, które kształtują prawa i obowiązki kredytobiorcy w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami lub rażąco naruszający jego interesy. Takie klauzule mogą prowadzić do unieważnienia umowy. Znajomość umowy kredytowej jest również niezbędna do rozpoczęcia negocjacji z bankiem i ułożenia planu oddłużania w trudnych warunkach.

Negocjacje z wierzycielami

Jeśli umowa jest w porządku, rozpoczynamy negocjacje z bankiem w imieniu Klienta. Naszym celem jest wypracowanie nowych, korzystniejszych warunków umowy, dzięki którym dłużnik będzie w stanie spłacić zadłużenie. Restrukturyzacja umowy kredytowej, czyli zmiana warunków umowy, to skuteczny sposób na unikanie restrykcji kredytowych. Z naszego doświadczenia wynika, że podczas negocjacji można rozłożyć dług na dogodne i niskooprocentowane raty. Dzięki profesjonalnym negocjacjom często udaje nam się uzyskać nawet kilka wariantów umowy restrukturyzacyjnej do wyboru.

Restrukturyzacja umowy kredytowej z kancelarią oddłużeniową

Napisanie wniosku o restrukturyzację umowy kredytowej to jedno, a zaakceptowanie naszych warunków przez bank to zupełnie inna sprawa. Aby uzyskać oczekiwane warunki ugody, najlepiej skorzystać z pomocy kancelarii oddłużeniowej. Dlaczego? Negocjacje z wierzycielem wymagają specjalnego przygotowania – trzeba wiedzieć, co można poddać pod negocjacje, a z czym nie mamy żadnych szans. Konieczna jest również znajomość zasad negocjacji i umiejętność prowadzenia rozmowy z wierzycielem.

Dłużnicy często działają w emocjach, a przy tym nie są profesjonalnymi negocjatorami, przez co banki mogą łatwo odrzucić ich propozycje. Zupełnie inaczej traktowani są negocjatorzy z kancelarii oddłużeniowej, którzy znają prawo i język branżowy, a przy tym mają doświadczenie w rozmowach z wierzycielami. Strategie oddłużania restrykcyjnych warunków to przede wszystkim profesjonalne negocjacje, które umożliwiają szybkie oddłużanie w ograniczonych warunkach.

Kiedy podjąć negocjacje z bankiem?

W trakcie zaciągania kredytu bank dokładnie sprawdza naszą historię i zdolność kredytową – na tej podstawie decyduje, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Zdarzają się jednak sytuacje losowe, takie jak utrata pracy, choroba czy problemy rodzinne, które uniemożliwiają regularną spłatę. W takim przypadku jedynym sposobem na oddłużenie jest restrukturyzacja umowy kredytowej.

Zanim zdecydujesz się na wizytę w banku, skontaktuj się z nami – przedstaw nam swoją sytuację, przekaż umowę do analizy i poczekaj na kontakt zwrotny. Po przeanalizowaniu całej sytuacji zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie, w tym również profesjonalne negocjacje z bankiem. Jeśli mija kolejny miesiąc, w którym nie możesz sobie poradzić ze spłatą długu, nie czekaj, aż kwota kredytu całkowicie przerośnie Twoje możliwości.

Negocjacje warto rozpocząć jak najszybciej – gdy sprawa trafi na wokandę, szanse na pozytywne rozwiązanie znacząco zmaleją, a do Twoich drzwi może wkrótce zapukać komornik. Dobra wiadomość jest taka, że nawet w tym momencie można jeszcze przeprowadzić negocjacje mające na celu wycofanie egzekucji i podpisanie umowy. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili – im szybciej zwrócisz się do banku z wnioskiem o restrukturyzację umowy kredytowej, tym większe masz szanse na wypracowanie korzystnej ugody.

Profesjonalne oddłużanie przy restrykcyjnych warunkach kredytowych

Restrukturyzacja umów kredytowych to zagadnienie, z którym spotykamy się każdego dnia. Mamy doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i negocjowaniu warunków umowy z bankami. Nie zawsze spotykamy się z wierzycielami w sądzie, a wiele spraw udaje nam się rozwiązać właśnie na drodze negocjacji. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie i wybieramy rozwiązania, które będą najkorzystniejsze dla dłużnika, a zarazem możliwe do zaakceptowania przez wierzyciela. Bank jest twardym przeciwnikiem, ale w naszym zespole działają świetni negocjatorzy. Nie zawsze jednak udaje się uzyskać wygodę – w takiej sytuacji możesz liczyć na nasze dalsze wsparcie i podjęcie drogi sądowej w celu rozwiązania sporu.

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget