Jak poradzić sobie z wieloma pożyczkami? Metody oddłużania

6 listopada 2023 przez  - Portal Dłużnika

Jedna pożyczka nie jest trudna do spłacenia, zwłaszcza jeśli zrobimy to na czas. Problem powstaje wtedy, gdy zaciągamy kolejne pożyczki, by spłacać zaległe zadłużenia – to łatwy sposób na utratę kontroli nad własnymi finansami. Na szczęście istnieją skuteczne strategie oddłużania pożyczek: należy jednak pamiętać, że wymagają one dobrego planowania i cierpliwości. 

Na czym NIE polega oddłużanie pożyczek?

Redukcja pożyczek nie polega na dalszym zadłużaniu, dlatego nie należy zaciągać kolejnych zobowiązań w celu spłaty tych wcześniejszych. Istnieje naprawdę dużo możliwości spłaty długów – wymagają one jednak odpowiedniego planu. Oddłużanie pożyczek zawsze zaczyna się od dokładnej analizy zobowiązań i ułożenia planu oddłużania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zależy Ci na jak najszybciej spłacie wielu pożyczek – trzeba to jednak robić z głową, bez zaciągania kolejnych zobowiązań.

Skuteczne kroki oddłużania

Spłata pożyczek to proces, który wymaga cierpliwości i dobrego planu. Nigdy nie wyjdziesz z długów, jeśli jedną pożyczkę będziesz spłacać drugą. Profesjonalne oddłużanie pożyczek to strategia mająca na celu odzyskanie stabilności finansowej i zapobieganie kolejnym błędom prowadzącym do zadłużenia. Sprawdź skuteczne kroki oddłużania, jakie stosujemy w naszej pracy z Klientami.

1) Poznaj swój dług 

Pierwszym krokiem jest zgromadzenie i przeanalizowanie wszystkich dokumentów pożyczkowych. Plan oddłużania pożyczek jest bowiem niemożliwy do zrealizowania bez znajomości długu – spisz wszystkie kwoty i przeanalizuj terminy oraz warunki spłat. W osobnej kolumnie zapisz comiesięczne wpływy oraz wydatki, których nie jesteś w stanie uniknąć, takie jak opłaty za mieszkanie czy ubezpieczenie.

2) Negocjuj warunki spłaty

Wiemy, że kontakt z wierzycielami to ostatnie, na co ma ochotę dłużnik. Unikanie ich może jednak tylko pogorszyć Twoją sytuację, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i umówić się na negocjacje. W większości przypadków można wypracować porozumienie mające na celu spłatę długu. Jeśli boisz się, że czegoś nie zrozumiesz, możesz skorzystać z pomocy kancelarii oddłużeniowej, która pomoże Ci wynegocjować korzystniejsze warunki spłaty.

3) Broń się w sądzie

Zapamiętaj, że nakaz zapłaty pozostawiony bez reakcji skutkuje komornikiem. Komornik to Twój największy wróg i zrób wszystko, żeby go nie było. Od 20 lat skutecznie pomagamy oddłużać Polaków. Tobie też możemy i potrafimy pomóc!

4) Oszczędzaj

Zacznij prowadzić dziennik wydatków – może to być zwykły zeszyt lub tabelka w Excelu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo pieniędzy wydajemy na niepotrzebne zakupy. Dobrym przykładem jest codzienne kupowanie bułek w supermarkecie. Zamiast 2 zł za bułki zwykle płacimy ok. 20 zł, gdyż przy okazji kupujemy jeszcze inne produkty. W ciągu miesiąca z 60 zł robi się nagle… 600 zł, choć wydaje nam się, że przecież wydajemy niewiele. Spisuj swoje nawyki zakupowe i staraj się je zmieniać, np. poprzez kupowanie pieczywa w lokalnej piekarni (brak pokus ze strony innych produktów) czy chodzenie na zakupy z listą. Oszczędności można znaleźć wszędzie, nie mówiąc już o zbędnych wydatkach, takich jak kolejna para butów czy markowa kurtka. Kupuj tylko to, na co Cię aktualnie stać i nie ulegaj atrakcyjnym zakupom na raty – to tylko kolejny kredyt.

5) Znajdź dodatkowe źródło dochodu

Twoje obecne wynagrodzenie jest zbyt niskie? Porozmawiaj z szefem o podwyżce, a jeśli to nie wchodzi w grę, znajdź dodatkowe źródło dochodu. Może to być praca dorywcza w weekendy czy praca zdalna popołudniami. Już nawet kilka dodatkowych godzin w tygodniu pozwoli Ci podreperować budżet i zdobyć gotówkę na spłatę zobowiązań.

6) Upadłość konsumencka

To rozwiązanie jest ostatecznością przewidzianą dla osób w stanie niewypłacalności, czyli takich, które utraciły zdolność do wykonywania wymagalnych zobowiązań. Aby można było mówić o stanie niewypłacalności, opóźnienie musi się utrzymywać przez co najmniej 3 miesiące. Upadłość konsumencka umożliwia częściowe lub całkowite umorzenie długu i jest tzw. ostatnią deską ratunku, czyli rozwiązaniem dla osób w naprawdę trudnej sytuacji finansowej. Przejściowy brak płynności finansowej nie jest przesłanką dla ogłoszenia upadłości konsumenckiej, dlatego nie zawsze można złożyć taki wniosek.

7) Ucz się na błędach

Jeśli raz uda Ci się wyjść z pętli zadłużenia, dołóż wszelkich starań, by już więcej nie znaleźć się w podobnej sytuacji. Postaw na edukację w zakresie finansów – czytaj książki i blogi, odwiedzaj forum dla zadłużonych, obserwuj media społecznościowe ekspertów finansowych, uczestnicz w darmowych webinarach. W dobie internetu wiedza jest naprawdę łatwo dostępna, dlatego warto korzystać ze źródeł online.

8) Nie bój się prosić o pomoc

Profesjonalne oddłużanie pożyczek to profil działalności naszej kancelarii oddłużeniowej. Pomagamy wyjść z długów osobom prywatnym i firmom, a także prowadzimy sprawy z wierzycielami, którzy domagają się bezpodstawnej spłaty zadłużenia. Metody oddłużania, jakie stosujemy, to przede wszystkim: negocjacje z wierzycielami, obrona procesowa, odzyskiwanie nienależnie wpłaconych pieniędzy (np. refinansowania), umowa subrogacji (spłacanie długów Klienta i rozkładanie ich na raty) oraz upadłość konsumencka. Zgłoś się do nas i przedstaw swoją sytuację, a my pomożemy Ci wyjść na prostą i nie zostawimy Cię w potrzebie. Nie martw się o koszty naszych usług – zdajemy sobie sprawę z położenia, w jakim się znajdujesz, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć opłaty na naprawdę atrakcyjne raty. Napisz do nas – to pierwszy krok do rozpoczęcia oddłużania.

Oddłużanie chwilówek – czy można to zrobić samodzielnie?

Skuteczne oddłużanie chwilówek jest możliwe tylko wtedy, gdy trzymamy się planu spłaty i pozostajemy w kontakcie z wierzycielami. Oczywiście można to wszystko zrobić samodzielnie, lecz oddłużanie bywa procesem długim, obciążającym psychicznie i wymagającym cierpliwości. Warto więc skorzystać ze wsparcia kancelarii oddłużeniowej, która przeanalizuje Twoje długi, zaproponuje plan spłaty, porozmawia z wierzycielami, a w razie potrzeby będzie reprezentowała Cię w sądzie. Jeśli potrzebujesz pomocy w oddłużaniu chwilówek, czekamy na Twoją wiadomość.

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget