Pożyczka oddłużeniowa to pułapka

25 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Pożyczka oddłużeniowa to pułapka. Nie daj się nabrać. W dzisiejszych czasach niestety wielu Polaków zmagających się z długami szuka szybkich rozwiązań, które pozwolą im uwolnić się od ciężaru zadłużenia. Banki, korzystając z tej sytuacji, oferują różne formy kredytów oddłużeniowych, obiecując łatwą wyjście z długów i poprawę sytuacji finansowej. Niestety, jest to pułapka, której nie wolno nam się dać złapać!

Powód: Ultimo Portfolio Investment S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 2.901,03 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Oddłużanie to nasza specjalność, ale nie pomagamy w zawieraniu pożyczek

Pożyczka oddłużeniowa

Pożyczka oddłużeniowa brzmi jak zbawienie dla wielu zadłużonych osób, ale trzeba być ostrożnym i zastanowić się, czy to naprawdę jest rozwiązanie problemu, czy też kolejny sposób na zarabianie pieniędzy przez banki. Otóż, tak naprawdę jest to wielka pułapka, która może doprowadzić nas tylko do jeszcze większych problemów.

Wielu Polaków rzeczywiście nie jest w stanie spłacać swoich długów, a pożyczka oddłużeniowa wydaje się być łatwym rozwiązaniem. Banki udzielają nam kredytu, który ma służyć spłacie innych kredytów lub zadłużenia, abyśmy mieli tylko jedno zobowiązanie do spłaty. Wszystko wydaje się być proste i przejrzyste, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Tak naprawdę, takie pożyczki oddłużeniowe mają wysokie oprocentowanie i inne ukryte koszty, które sprawiają, że spłata staje się znacznie trudniejsza niż nam się wydawało. Co więcej, aby otrzymać taki kredyt, musimy zabezpieczyć go jakąś wartością, na przykład naszym domem lub innym mieniem. Co to oznacza? Jeśli nie spłacimy kredytu, bank może zająć nasze mienie i jeszcze bardziej pogorszyć naszą sytuację finansową.

Warto także zastanowić się, dlaczego bank oferuje nam taki kredyt. Oczywiście, udzielając nam go, bank zarabia na odsetkach i innych prowizjach. Im dłużej spłacamy kredyt, tym więcej płacimy bankowi. Dlatego banki promują te kredyty jako pomoc dla zadłużonych, ale naprawdę są one dla nich źródłem dochodu.

Nie dajmy się więc nabrać na to "łatwe" rozwiązanie. Istnieje wiele innych, bardziej bezpiecznych sposobów na wyjście z długów. Warto zasięgnąć porady Kancelarii Oddłużeniowej, która pomoże nam znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszej sytuacji finansowej.

Pamiętajmy, że pożyczka oddłużeniowa to pułapka, która może nas pogrążyć jeszcze bardziej. Nie ufajmy bankom bezkrytycznie i zawsze sprawdzajmy warunki takiego kredytu. Niech nasza dramatyczna sytuacja finansowa nie prowadzi nas do jeszcze większej tragedii. Szukajmy rozwiązań, które zabezpieczą nas przed dalszym zadłużeniem i pomogą nam odzyskać finansową równowagę.

Pożyczka oddłużeniowa i Klientka w Sądzie

Ostatnio na swojej drodze spotkaliśmy Klientkę, która myślała, że pożyczka oddłużeniowa spełni jej marzenia i pozbędzie się w ten sposób długów. Niestety ale okazało się, że jej wybór był wyborem tragicznym.

Przestała spłacać nowe zobowiązanie, które miało jej przecież pomóc wyjść z trudnej sytuacji. Firma pożyczkowa wypowiedziała umowę i dług sprzedał. Następnie nowy wierzyciel oddał sprawę do EPU a później do Sądu Rejonowego, czyli Sądu I Instancji. Klientka otrzymała pocztą sądowy nakaz zapłaty. Bez chwili zastanowienia oddała nam swoją sprawę pod opiekę i stwierdziła, że to będzie najlepszy wybór. Nie zdziwiła się. Złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Sąd I Instancji oddalił powództwo w całości. Jak widać, nawet firmy pożyczkowe i podmioty wtórne potykają się w Sądach a nam jest niezmiernie miło, że stoją po stronie naszych Klientów. Zaufanie to podstawa. Jest nam niezmiernie miło, że Klienci darzą nas zaufaniem.


Jak wyjść z długów w Łodzi?

Jak wyjść z długów w Łodzi – czy to w ogóle możliwe? Być może od razu zrobimy wam żart i powiemy, że wcale nie jesteśmy pewni, czy się da. Ale przecież to…

Efektywne oddłużanie z kredytów

Dług bankowy Pani Otylii został sprzedany do BGZ Poland ABS1 Designated Activity Company. Oczywiście spółka, która ma swoją siedzibę w Dublinie, wniosła do sądu pozew o zapłatę 24.118,24 zł. W związku z…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pożyczka oddłużeniowa

Inna wygrana z Ultimo:

Pożyczka oddłużeniowa

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget