5 kroków do skutecznego oddłużania kredytów

Oddłużanie to proces mający na celu odzyskanie stabilności finansowej. Aby to osiągnąć, konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków i ułożenie rzetelnego planu oddłużeniowego. Warto przy tym pamiętać, żeby dodatkowo się nie zadłużać poprzez zaciąganie kolejnych zobowiązań. Sprawdź nasz poradnik oddłużania kredytów i dowiedz się, jakie kroki warto podjąć, by wyjść z długów.

Pożyczka dla zadłużonych to nie sposób na oddłużenie!

Szybkie oddłużanie kredytów to coś, o czym marzy każdy dłużnik. Aby to było możliwe w bardzo krótkim czasie, konieczny byłby nagły zastrzyk gotówki, dlatego wiele osób rozważa pożyczkę dla zadłużonych. Warto jednak pamiętać, że nie jest to sposób na oddłużanie, lecz kolejny kredyt, który trzeba będzie spłacić. Plan oddłużania kredytów nie obejmuje więc zaciągania kolejnych zobowiązań, które tylko powiększą nasz dług. Proces ten skupia się natomiast na rzetelnej analizie sytuacji finansowej i szukaniu sposobów na oszczędzanie.

Skuteczne kroki oddłużania kredytów

Redukcja kredytów to proces, który wymaga cierpliwości i systematyczności. Pożyczki dla zadłużonych nie są magicznymi rozwiązaniami, które w kilka chwil rozwiążą Twoje problemy – to po prostu kolejne kredyty i tak je trzeba traktować. Poniżej znajdziesz skuteczne kroki oddłużania kredytów, które stosujemy w codziennej pracy i zalecamy naszym klientom.

1) Analiza sytuacji finansowej

Trudno cokolwiek zrobić bez znajomości własnych finansów. Pierwszym krokiem jest więc rozpisanie długów, wpływów i wydatków. Zgromadź całą dokumentację kredytową, sprawdź stan zaległości względem wierzycieli, a także zweryfikuj długi w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na temat swojego zadłużenia.

2) Ustalenie planu oddłużania kredytów

Po zebraniu wszystkich informacji na temat długów możesz stworzyć plan oddłużania kredytów. Powinien on obejmować wszystkie długi wraz z realnymi terminami spłaty. W pierwszej kolejności spłać kredyty z najwcześniejszymi terminami lub spłacaj je od najmniejszych do największych. Na tym etapie przydatne będą negocjacje z wierzycielami – jeśli już wiesz, w jakim czasie będziesz w stanie spłacić zobowiązanie, udaj się do wierzyciela lub firmy pożyczkowej i negocjuj korzystniejsze warunki. 3) Regularne oszczędzanie

Aby szybko wyjść z długów, należy oszczędzać. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład rezygnując z karty kredytowej czy ograniczając miesięczne wydatki na zakupy. Warto też gromadzić paragony i prowadzić dziennik wydatków – już w ciągu pierwszych tygodni zauważysz zbędne zakupy. Do supermarketu chodź zawsze z listą i kupuj tylko to, czego potrzebujesz. Zamiast obiadów na mieście, przygotowuj domowe posiłki, a codzienną kawę w kawiarni zastąp kawą z termosu. Pomysłów jest naprawdę wiele – wystarczy stopniowo przejmować kontrolę nad wydatkami. Już nawet odkładanie 10 zł dziennie daje 300 zł miesięcznie!

3) Nie bój się sądu

Sąd nie jest Twoim wrogiem. Skrupulatnie przeanalizowana sytuacja finansowa zakłada, że część zobowiązań może zostać wytypowanych na obronę w sądzie lub jako sprawa odzyskowa, gdy to my zainicjujemy postępowanie sądowe. Wszystko to, żeby zredukować Twoje zadłużenie możliwie najefektywniej.

4) Dodatkowe źródła dochodu

Skutecznym sposobem na redukcję kredytów jest znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Może to być praca w weekendy lub popołudniami albo zlecenia zdalne – nawet kilka godzin w tygodniu wystarczy, by powiększyć swój domowy budżet o kilkaset złotych. Najprościej zapytać przełożonego – może znajdzie dla ciebie dodatkowe zajęcie lub poleci znajomego, który szuka pracowników do pracy dorywczej.

5) Upadłość konsumencka

To rozwiązanie jest ostatecznością, dlatego mogą z niego skorzystać wyłącznie osoby prywatne, które są w stanie niewypłacalności. Upadłość konsumencka wymaga wejścia na drogę sądową i skutkuje częściowym lub całościowym umorzeniem długów. Wniosek o upadłość konsumencką mogą złożyć osoby spełniające określone warunki, m.in. brak możliwości opłacania rachunków przez co najmniej 3 miesiące. Upadłość konsumencka to tzw. ostatnia deska ratunku, która jednak może ocalić dłużnika przed niemożliwymi do spłacenia długami.

Skuteczne oddłużanie kredytów – jak to zrobić?

Pewne kroki, takie jak analiza własnej sytuacji finansowej, oszczędzanie czy znalezienie dodatkowe źródła dochodu, można wykonać samodzielnie. Przy niektórych przyda się jednak pomoc specjalistów od oddłużania, którzy wiedzą, w jaki sposób prowadzić negocjacje z wierzycielami, jak ułożyć skuteczny plan oddłużania kredytów czy jak wnioskować o upadłość konsumencką. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wychodzeniu z długów, skontaktuj się z naszą kancelarią oddłużeniową – wesprzemy Cię na każdym etapie oddłużania, przeanalizujemy umowy kredytowe i ułożymy indywidualny plan wychodzenia z długów.

 

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy