Nakaz zapłaty- co zrobić? Tylko bez paniki

Nakaz zapłaty – co zrobić? Jak dać sobie radę? Nakaz zapłaty to dokument wystawiany przez sąd, który informuje dłużnika o zobowiązaniu do zapłaty określonej kwoty pieniężnej w określonym terminie. Otrzymanie takiego pisma może wywołać niepokój oraz niepewność, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak sobie poradzić z tym zobowiązaniem. Warto jednak zachować spokój i postępować zgodnie z pewnymi krokami, aby odpowiednio zareagować na nakaz zapłaty.

Powód: Innovatio Risk Solutions Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 6.384,41 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Oddłużamy konsumentów i firmy z terenu całego kraju

Po pierwsze, należy dokładnie przeczytać otrzymany nakaz zapłaty. Sprawdź, jaki jest termin zapłaty oraz czy podane dane są poprawne. Jeśli jesteś przekonany, że zobowiązanie jest nieprawidłowe, masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec zawartych w nim postanowień. Taka czynność powinna być podjęta w ciągu 14 dni od daty otrzymania nakazu zapłaty.

Nakaz zapłaty- co zrobić

Jeśli zobowiązanie jest poprawne i nie zamierzasz wnosić sprzeciwu, musisz zdecydować, jak zapłacić należność. Możliwości jest kilka. Pierwszą z nich jest dokonanie pełnej zapłaty w podanym terminie. Jeśli nie masz wystarczających środków, możesz spróbować negocjować z wierzycielem, by uzyskać możliwość spłaty w ratach. Warto również sprawdzić, czy nie masz prawa do jakichś ulg lub zwolnień podatkowych, które mogłyby Ci pomóc w uregulowaniu zobowiązania.

Jeśli nie jesteś w stanie spłacić całej sumy od razu i negocjacje nie przynoszą efektów, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kancelaria oddłużeniowa specjalizująca się w sprawach oddłużeniowych będzie mogła Cię wspomóc i doradzić, jak najlepiej rozwiązać problem. Żeby uniknąć eksmisji czy zajęcia majątku, warto być otwartym na taką pomoc.

Pamiętaj również, że nawet po uregulowaniu zobowiązania, powinieneś pamiętać o zachowaniu kopii dowodu zapłaty oraz o odpowiednim potwierdzeniu tych wpłat. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w przyszłości i będziesz mógł udowodnić, że spłaciłeś dług.

Podsumowując, otrzymanie nakazu zapłaty nie jest końcem świata, ale sygnałem do podjęcia działania. Staraj się zachować spokój i przeczytaj go dokładnie. Jeśli zobowiązanie jest nieprawidłowe, zgłoś sprzeciw w ustalonym terminie. Jeśli jest poprawne, poszukaj najlepszego rozwiązania – może to być pełna zapłata, negocjacje lub skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Pamiętaj o zachowaniu dokumentacji potwierdzającej spłatę długu.

Nakaz zapłaty- co zrobić? Tutaj też musisz złożyć sprzeciw w określonym terminie!

Sądowy nakaz zapłaty, to już zupełnie inny nakaz zapłaty, niż ten, który otrzymujemy od firmy windykacyjnej. To już Sąd!

W momencie otrzymania sądowego nakazu zapłaty nie można panikować. Może to być nakaz zapłaty EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze), może być to nakaz zapłaty z Sądu I Instancji, czyli Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Sprawa w obu przypadkach wygląda jasno. Trzeba w momencie odebrania sądowego nakazu zapłaty złożyć sprzeciw w ciągu 14 dni.

Jeśli osoba zadłużona nie jest w stanie sobie z tym poradzić, służymy oczywiście pomocą. Napiszemy skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Będziemy również reprezentować Klienta w Sądzie, jeśli będzie taka potrzeba.

Nasz Klient, który był reprezentowany przez naszą Kancelarię, wyszedł ze wszystkiego bez najmniejszego szwanku. EPU umorzyło postępowanie plus Sąd I Instancji oddalił powództwo. Idealne wyjście z sytuacji. Jesteśmy skuteczni i profesjonalni w tym, co robimy. Znamy się na oddłużaniu, jak nikt inny!

Nakaz zapłaty. Co robić? Na pewno nie chować głowy w piasek!


Zobacz: Bezpłatna pomoc zadłużonym
Zobacz też: Prokura pozywa Klienta o zapłatę 78.075,67 zł i przegrywa

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Nakaz zapłaty- co zrobić

Inna wygrana z Innovatio Risk Solutions: