Pożyczka w Aasa i sankcja kredytu darmowego

Pan Krystian otrzymał w 2021 roku pożyczkę od spółki finansowej Aasa Polska. Oczywiście spłacał zaciągnięte zobowiązanie do momentu, kiedy nie stracił płynności finansowej. Istotnie po nieudanej windykacji długu, którego wysokość oszacowano na 7.864,26 zł, umowa została wypowiedziana. Niewątpliwie wówczas zadłużenie w całości stało się wymagalne. Ponieważ mężczyzna jest Klientem naszej kancelarii oddłużeniowej, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Istotnie podliczając dokonywane wpłaty, doszliśmy dom wniosku, że kapitał pożyczki został spłacony. W związku z tym, przeanalizowaliśmy zawartą umowę pod kątem możliwości skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Ze względu na klauzule abuzywne, które się w niej znaleźliśmy, mieliśmy podstawy, aby wnieść stosowne oświadczenie. W rezultacie pożyczka w Aasa i sankcja kredytu darmowego stała się faktem. Pożyczkodawca uznał nasz wniosek i zamknął zobowiązanie Klienta.

Wierzyciel: Aasa Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 7.864,26 zł
Zadanie: Złożenie oświadczenia o sankcji kredytu darmowego
Uzyskany efekt: Aasa uznaje zasadność sankcji kredytu darmowego, zamknięcie udzielonej pożyczki

Sankcja kredytu darmowego. Kiedy można z niej skorzystać

Wielokrotnie w naszych artykułach podkreślamy, że oddłużając Klientów, podejmujemy na ich rzecz różne działania, które pomagają im wyjść z długów. Bezsprzecznie oddłużanie procesowe stanowi podstawę tych działań. Jednak wszystko zależy z jakim zadłużeniem przychodzi się nam zmierzyć. Przede wszystkim zawsze działamy tak, aby ryzyko dla Klienta było jak najmniejsze, a korzyści wymierne. Oczywiście także spłata samego kapitału udzielonej pożyczki, czyli sankcja kredytu darmowego, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Z pewnością, gdy pożyczkobiorca spłacał, do jakiego czasu zaciągnięte zobowiązanie, najczęściej udzielony kapitał, został zwrócony wierzycielowi. Istotnie wtedy nasza rola polega na tym, aby dokładnie przeanalizować zawartą umowę pod kątem braków i błędnych zapisów. Z pewnością wówczas możemy wystąpić z oświadczeniem o uznanie sankcji kredytu darmowego.

Aasa i sankcja kredytu darmowego uznana przez pożyczkodawcę

Tym razem załatwiliśmy sprawę dochodzonego długu bez wchodzenia do sądu. Istotnie wystosowaliśmy do wierzyciela odpowiednie pismo. Pożyczka w Aasa i sankcja kredytu darmowego stała się faktem.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/