• Home
  • Aktualności
  • Całkowity koszt pożyczki. Sprawa procesowa z Ultimo Portfolio Investment

Całkowity koszt pożyczki. Sprawa procesowa z Ultimo Portfolio Investment

Pan Jakub był tak zdesperowany zaciągając kolejne zobowiązanie, że nie zwrócił uwagi ile będzie musiał oddać. Oczywiście całkowity koszt pożyczki zaskoczył go już po fakcie, kiedy przyszedł czas na spłatę. Wtedy okazało się, że będzie musiał oddać więcej pieniędzy niż dostał. W związku z tym chyba nikogo nie zdziwi, że niestety nie miał środków na spłatę, zgodnie z zawartą umową.  Ponieważ siedział już po uszy w długach, wierzyciel dokonał cesji na rzecz Ultimo Portfolio Investment. Z pewnością bardzo dobrze się stało, że nie podpisał ugody z wierzycielem wtórnym, którą ten mu proponował. Bez wątpienia utrudniłoby to późniejsza obronę w sądzie. Kiedy pozwany dług trafił do obsługi w naszej kancelarii oddłużeniowej, ustaliliśmy plan działania. Sąd oddalił w całości powództwo Ultimo.  

Powód: Ultimo Portfolio Investment S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 7.543,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Zaciągając pożyczkę, zwracaj uwagę na całkowity koszt pożyczki

Nie podlega dyskusji, że każde finansowanie zewnętrzne, po które sięgamy, powinno zostać przemyślane. Bez wątpienia we właściwie podjętej decyzji pomoże nam dobry doradca finansowy. Z pewnością będzie wiedział, na jakie zapisy w umowie trzeba zwrócić uwagę, aby po prostu nie przepłacić. Oczywiście zbada też naszą zdolność kredytową i powie, na co możemy sobie pozwolić. Na pewno całkowity koszt pożyczki nie ujdzie jego uwadze. Dlatego zachęcamy Państwa do korzystania z tego typu porad, ponieważ sami możemy podjąć błędną decyzję. Przede wszystkim nie wszyscy jesteśmy ekspertami od finansów i mamy prawo nie widzieć, na jakie zapisy w umowie należy zwrócić szczególną uwagę. Bezsprzecznie z rzeczoną umową należy zapoznać się bardzo dokładnie i dopytać w przypadku jakichkolwiek niejasności. W związku z tym, także przed zaciągnięciem nowego zobowiązania, zalecamy specjalistyczną konsultację.

Klient Portalu Dłużnika wygrywa sprawę z Ultimo Portfolio Investment

Ponownie nasz mecenas spotkał się w sądzie z Ultimo. Tym razem reprezentował pozwanego o zapłatę 7.543,00 zł. Proces zakończył się wygraną.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 61
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Całkowity koszt pożyczki

Inna ostatnio wygrana sprawa z Ultimo:

Całkowity koszt pożyczki