Getin Bank rozliczył spłacony przed czasem kredyt

Getin Bank rozliczył spłacony przed czasem kredyt, dopiero wtedy, kiedy wystosowaliśmy w imieniu Pani Elżbiety wezwanie do zapłaty. To zmobilizowało byłego wierzyciela do zwrotu 4.878,80 zł, które stanowiły niezwrócone koszty kredytu po zamknięciu zobowiązania.

Dłużnik: Getin Noble Bank S.A.
Kwota roszczenia: 4.878,80 zł
Zadanie: Odzyskanie pieniędzy po wcześniejszej spłacie kredytu
Uzyskany efekt: Bank zwraca proporcjonalne koszty kredytu po jego wcześniejszej spłacie

Dbajmy o swoje interesy

Pieniądze nie rosną na drzewach i czasami trzeba się o nie upomnieć, szczególnie, kiedy kredytobiorca reguluje wcześnie swoje zobowiązanie wobec banku, a ten udaje, że na tym temat zostaje zamknięty. Oczywiście nie szepnie ani słowa swojemu Klientowi, że może liczyć na odpowiednie rozlicznie po dokonaniu spłaty przed terminem zawartym w umowie. Tego typu zachowanie nie są zgodne z obowiązującym prawem i wysoce naganne. Instytucje nazywające się bankami, mają obowiązek działać zgodnie z przepisami i same powinny pilnować, aby wszelkie rozliczenia z konsumentami przebiegały tak jak nakazuje ustawodawca. Niestety takie przypadki należą naprawdę do rzadkości i Ci, którzy nie upomną się o swoje pieniądze, nigdy ich nie dostaną.

Obecnie tego typu sprawy nabrały tempa, ponieważ po wyroku wydanym w ubiegłym roku przez TSUE, zostało to nagłośnione. Jednak mimo to, nadal w wielu przypadkach trzeba samemu zadbać, aby bank właściwie się z nami rozliczył. Czasami nie udaje się tego zrobić na drodze wezwania i trzeba iść do sądu. Jednocześnie widzimy ścisłą zależność, że tam, gdzie wezwanie do rozliczenia wcześniej spłaconego kredytu kierowane jest w imieniu Klienta przez profesjonalną kancelarię prawną, bank częściej decyduje się na polubowne załatwienie sprawy.

Getin Bank rozliczył spłacony przed czasem kredyt

Gdyby nie fakt, że Pani Ela jest Klientką  naszej kancelarii oddłużeniowej, zapewne trwałaby w przekonaniu, że wcześniej spłacony kredyt w Getin Noble Bank jest zamkniętym tematem. Po przeanalizowaniu dokumentów, doszliśmy do wniosku, że naszej Klientce należy się od banku zwrot, o który w jej imieniu skutecznie się upomnieliśmy. Dopiero wtedy Getin Bank rozliczył spłacony przed czasem kredyt.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Getin Bank rozliczył spłacony przed czasem kredyt