Wrocław można nazwać matecznikiem większości firm windykacyjnych jak i podmiotów zajmujących się skupem wierzytelnościami. I właśnie z tego miasta pochodzi wierzyciel wtórny RC Capital, który wystąpił do sądu z pozwem o zapłatę przeciwko naszemu Klientowi. Domagał się kwoty w wysokości 6.030,56 zł i oczywiście kosztów związanych z procesem. Dochodzony dług pochodził z nie do końca uregulowanej pożyczki ratalnej, którą mężczyzna zaciągnął w jednej z instytucji pozabankowych. Kiedy poddaliśmy analizie dostępne w sprawie dokumenty, przede wszystkim pozew RC Capital i załączniki, uznaliśmy, że roszczenie jest nienależne. Sąd podzielił to stanowisko i powództwo oddalił w całości.

Powód: RC Capital Sp.z.o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 6.030,56 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Dlaczego instytucje pozabankowe, firmy windykacyjne i wierzyciele wtórni mają się tak dobrze na polskim rynku finansowym?

Może ulegnie to zmieni z chwilą wprowadzenia nowej ustawy antylichwiarskiej. Ale jak do tej pory udzielanie kredytów, pożyczek, obrót wierzytelnościami jest kurą znoszącą złote jaja. Gdyby tego typu działalność przynosiła zbyt duże straty, zapewne większość aktywnie działających podmiotów zamknęła by już dawno swoją działalność, czy to bankrutując czy po prosu ze względu na nieopłacalność. Pies jest pogrzebany w tym, że nadal liczba broniących się przed nienależnymi roszczeniami stanowi bardzo mały procent. Jest to jednocyfrowa liczba, świadomych konsumentów, którzy oddają swoje sprawy w ręce mecenasów z kancelarii prawnej Portal Dłużnika i z ich pomocą skutecznie przeciwstawiają się wierzycielom. Prawie 95% dłużników oddaje wszystko walkowerem płacząc i płacąc.

Pozew RC Capital

Nasz Klient postanowił odpowiedzialnie podejść do sprawy, w której został pozwany na ponad 6.000 zł. Nie tracąc cennego czasu, gdy tylko odebrał nakaz zapłaty i pozew RC Capital poprosił specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika o pomoc. Jak widać na wyroku zamieszczonym poniżej, skutecznie zajęliśmy się problemem. Wniesienie trafnych zarzutów i odpowiednia ich argumentacja, obnażyły wszystkie mankamenty tego powództwa. Wykazaliśmy niezasadność roszczenia wierzyciela wtórnego. Sąd oddalił całe roszczenie, a RC Capital dostał jeszcze kosztami procesu.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew RC Capital