Do wzięcia pożyczki pozabankowej w zdecydowanej większości nie będziemy potrzebowali niczego więcej niż podstawowych danych. I tu otwiera się największa pułapka prowadząca w długi, czyli pożyczka bez zdolności kredytowej, którą nieświadomie możemy zaciągnąć. Pamiętaj, że jeżeli nie stać Cię na spłatę obecnych zobowiązań, nie możesz zaciągać nowych, ponieważ jak nic wpadniesz w spiralę zadłużenia. Braniem następnej pożyczki na spłatę poprzedniej, Pani Eliza jak sama powiedziała: „Załatwiłam się na całego”. Bez zdolności kredytowej firmy pozabankowe udzieliły jej kilkunastu pożyczek. Teraz razem z naszymi specjalistami w oddłużaniu walczy o wyprostowanie swoich finansów. Dzisiaj sprawa z powództwa Provident na 8.856,71 zł. Wyrok sądu bardzo nas zadowolił, ponieważ nasza Klientka będzie musiała dopłacić niewielką kwotę do niespłaconego kapitału. Skutecznie wykazaliśmy, że ponad 7500 zł, których domagał się Provident stanowią koszty nienależne pozywającemu. Sąd potwierdził to wydając stosowne orzeczenie.

Wierzyciel: Provident Polska S.A.
Wysokość długu: 8.856,71 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata do kapitału 1.032,55 zł, oddalenie w pozostałym zakresie

Pożyczka bez zdolności kredytowej

Nie na darmo banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową swojego potencjalnego Klienta. Jest to dla nich jasny sygnał, czy wnioskujący o wsparcie finansowe jest wypłacalny i czy nowe zobowiązanie nie będzie stanowiło nadmiernego obciążenia dla jego budżetu. Daje to względny spokój instytucji kredytującej, jak i samemu zainteresowanemu pozyskaniem pieniędzy. Oczywiście, szczególnie przy kredytach długoterminowych, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, ale zawsze u takiego Klienta istnieje mniejsze ryzyko związane z ewentualnymi trudnościami w spłacie.

Co, kiedy tej zdolności nie posiadamy a potrzebujemy pieniędzy? W takiej sytuacji powinniśmy w pierwszej kolejności poszukać rezerw w naszych zasobach i pozyskać dodatkowe środki z dodatkowej pracy, a nie od razu składać online wniosek o chwilówkę czy pożyczkę ratalną w parabanku. Nie mając pieniędzy na bieżące wydatki, tym bardziej nie będziemy ich mieli na spłatę.

Brak zdolności kredytowej daje nam czytelny sygnał, że z naszymi finansami nie jest dobrze. W takiej sytuacji powinniśmy zatrzymać się, pomyśleć, poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy. W wielu przypadkach kilka miesięcy wyrzeczeń i dodatkowe dochody pozwolą wyjść na prostą.

Dopłata do kapitału i oddalone powództwo w pozostałej części

Pożyczka bez zdolności kredytowej skusiła naszą Klientkę. Zaciągając ją Pani Eliza zapętliła się jeszcze bardziej. Otrzymując pieniądze nie miała zdolności kredytowej i z tego samego powodu wiele banków jej odmówiło. Na szczęście udało się nam pomóc i spłata odbędzie się na uczciwych warunkach. Dopłata do niespłaconego kapitału zamknie sprawę.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pożyczka bez zdolności kredytowej