Pozew Aasa Polska zainicjował oddłużanie naszej kolejnej Klientki. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej, ale tylko wtedy, kiedy po analizie dokumentów dojdziemy do wniosku, że roszczenie pozywającego jest mu nienależne. Dalsze losy sprawy zależą od odpowiedniej linii obrony, która powinna być poprowadzona przez profesjonalistów. W sprawie naszej Klientki wnieśliśmy skuteczny sprzeciw, a następnie w merytoryczny sposób uzasadniliśmy nasze stanowisko. Podjęta przez prawników z Portalu Dłużnika obrona doprowadziła do wygranej. Sąd I instancji oddalił powództwo w całości, obciążając Aasa Polska kosztami procesu.

Wierzyciel: Aasa Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 1.600,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Koszty pożyczek pozabankowych

Firmy pożyczkowe bardzo gorliwie starają się dochodzić od swoich Klientów zapłaty wszystkich kosztów pozaodsetkowych, które zawarte są w ich umowach. Nie do końca zdają sobie sprawę, że coraz większa ilość dłużników zaczęła korzystać z profesjonalnej pomocy w oddłużaniu. Właśnie ta pomoc pozwala im unikać płacenia tego co jest nienależne wierzycielowi.

Nasi prawnicy z kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika doskonale wiedzą, że Klienci parabanków nie zapoznają się z umowami, które podpisują lub nawet jeżeli to robią, nie mają wiedzy związanej z tym, które opłaty i w jakiej wysokości są należne pożyczkodawcy. Nie wiedzą, czy umowa jest właściwie skonstruowana i czy nie zawiera klauzul abuzywnych. Taka sytuacja rodzi wiele problemów ze spłatą. Koszty zaciągniętego zobowiązania są tak duże, że finalnie uniemożliwiają spłatę pożyczki do końca. Ponadto nie mając zdolności kredytowej biorą nowe pożyczki na spłatę starych. I tak wpędzają się w spiralę zadłużenia. Wcześniej próbują w bankach, które ze względu na duże ryzyko odprawiają ich z kwitkiem. A w instytucjach pozabankowych zanim jeszcze umowa wystygnie, pieniądze są już na koncie.

Kiedy w końcu zostają pozwani, kwoty widniejące na nakazach zapłaty wprawiają ich w osłupienie. A na tę sumą składają się właśnie zawyżone koszty tego typu zaciąganych zobowiązań finansowych. Wtedy odnajdują stronę naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika i szukają u nas specjalistycznej pomocy.

Pozew Aasa Polska

Z przeprowadzonej analizy dokumentów jasno wynikało, że Pani Julita przez dłuższy czas sumiennie regulowała zobowiązanie. Po naszych wyliczeniach okazało się, że spłaciła swoją pożyczkę i to z nawiązką. A to czego domagała się firma pożyczkowa Aasa, kłóciło się z dopuszczalnymi kosztami pozaodsetkowymi. Sąd rozstrzygnął spór na korzyść naszej Klientki, a pozew Aasa Polska trafił do kosza.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Aasa Polska