Kolejna sprawa z Eques

Eques Debitum to fundusz sekurytyzacyjny skupujący wierzytelności. Pozywa w E-sądzie i uzyskuje nakaz zapłaty, który trafia  następnie do rąk naszego Pana Bartłomieja. Wielkie było zaskoczenia mężczyzny, kiedy zobaczył kto go pozwał. Nie miał pojęcia o istnieniu takiej firmy, a tym bardziej był przekonany, że nigdy tam nie zaciągał pożyczki. Wszystko się wyjaśniło, gdy sprawa trafiła do sądu. Sąd oddalił powództwo Eques Debitum w całości, dodatkowo obciążając pozywającego kosztami procesu.

Wierzyciel: Eques Debitum FIZNFS
Wysokość długu: ok. 5000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Analiza dokumentów – od tego zaczynamy oddłużanie

Kiedy Pan Bartłomiej skontaktował się z Biurem Obsługi Klienta Portalu Dłużnika, był totalnie zdezorientowany. Nie miał pojęcia z jakiego powodu pozywa go jakaś firma, o której pierwszy raz słyszy. Kiedy tylko zaczął czytać to co było napisane na nakazie zapłaty, nasz aplikant od razu zorientował się co w trawie piszczy. A piszczała jak nic cesja, której dokonał wierzyciel pierwotny na rzecz funduszu sekurytyzacyjnego.

Jednak bez dokładnego zapoznania się z dokumentami, nie możemy nic więcej powiedzieć ani  zrobić. To jest pierwszy krok, który wykonujemy kiedy pojawia się nowa sprawa. I właśnie o tę możliwość w pierwszej kolejności poprosiliśmy naszego Klienta. Tutaj nie można wróżyć z fusów czy gdybać. Tu liczą się twarde, niepodważalne fakty.

Ponieważ nasz nowy Klient mieszka daleko od siedziby naszej kancelarii w Łodzi, poprosiliśmy go o przesłanie e-mailem skanów otrzymanego nakazu zapłaty, pozwu, załączników i innych dokumentów będących w jego posiadaniu. Bo dopiero wtedy prawnicy z Portalu Dłużnika specjalizujący się w oddłużaniu, będą mieli jasność sytuacji i powiedzą jaką drogą należy dalej iść. Kiedy zapoznaliśmy się z dokumentami, wiedzieliśmy co robić i jaką przyjąć strategie działania. Podczas ponownej rozmowy z Panem Bartłomiejem wyjaśniliśmy wszystko i przedstawiliśmy nasz plan działania. Wtedy podjął decyzję o przekazaniu sprawy w ręce naszych specjalistów. Po podpisaniu potrzebnych dokumentów wdaliśmy się w spór, który okazał się dla naszego Klienta i Kancelarii wygrany.

Eques Debitum przegrywa w sądzie

Sąd oddalił powództwo w całości i dodatkowo obciążył Eques Debitum wszystkimi kosztami związanymi z postępowaniem sądowym. Prawnicy z Portalu Dłużnika specjalizujący się w oddłużaniu, mają satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, a nasz Klient nie musi się już martwić nieistniejącym długiem i wizją komornika. I tak od analizy dokumentów doszliśmy do szczęśliwego rozwiązania sporu przez sąd.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Eques

Eques