Pani Maria przyszła do naszej kancelarii oddłużeniowej po pomoc. Okazało się, że w ręku trzymała odebrany nakaz zapłaty oraz pozew firmy Profi Credit. Nasz prawnik po dokonaniu analizy dokumentów przedstawił możliwy scenariusz i plan działania. Uzyskawszy pełnomocnictwo mógł już zgodnie z prawem, reprezentować panią Marię przed sądem. Tak jak zakładaliśmy, sąd podzielił nasze stanowisko procesowe i oddalił w całości powództwo Profi Credit.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 5000,00 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy mogę nie spłacać tej pożyczki?

Na początku rozmowy, kiedy nie znaliśmy faktycznego stanu sprawy padło pytanie: „Panie Mecenasie, czy mogę nie spłacać tej pożyczki?” Trochę to zdziwiło naszego prawnika, ponieważ nie jest naszym zadaniem oszukiwanie wierzycieli i nie uczymy naszych Klientów jak migać się przed odpowiedzialnością. Nasze działania zawsze prowadzimy zgodnie z literą prawa, przestrzegając wszystkich zasad i przepisów. Jesteśmy kancelarią prawną z ugruntowaną pozycją na rynku oddłużeniowym i nie możemy sobie pozwolić na jakieś dziwne zagrania.

A wracając do pytania Pani Marii. Nie ma tak dobrze, aby można było sobie pozwolić na zaciąganie zobowiązań i kompletne lekceważenie pożyczkodawców nie regulując zobowiązań. Tam gdzie jest to zasadne należy wywiązywać się z płatności a tam gdzie dochodzi do nadużyć, trzeba bezwzględnie się bronić w sądzie. Sprawa wygląda prościej, kiedy zmienia się wierzyciel i miała miejsce cesja. Tutaj o wiele częściej dochodzi do oddalenia roszczenia przez sąd, nawet przy niespłaconym kapitale pożyczki, ze względu na liczne błędy popełniane przez cesjonariuszy. Także każdy medal ma dwie strony.

Odebrany nakaz zapłaty to sygnał alarmowy

Na szczęście nasza Klientka miała spłaconą połowę pożyczki. I nie mówimy tu o połowie pieniędzy, które otrzymała na konto, tylko o sumie łącznej ze wszystkimi dodatkowymi kosztami takimi jak: ubezpieczenie, odsetki i inne cuda wianki doliczane do zobowiązania. Po takim rozpoznaniu sprawy, nasi prawnicy mogli z optymizmem czekać na zakończenie tego sporu. Oczywiście musieliśmy merytorycznie uzasadnić wszystkie wnoszone przez nas zarzuty i poprzeć je odpowiednią argumentacją. Ta sztuka ponownie nam się udała i sąd oddalił powództwo w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Odebrany nakaz zapłaty

Odebrany nakaz zapłaty