Rynek pożyczek jest obecnie bardzo rozbudowany. Mamy różne formy zaciągnięcia zobowiązania. Są osoby, które nie do końca ufają internetowi i wolą pożyczać pieniądze za pośrednictwem doradcy. Ale jak się okazuje i ta forma nie chroni nas przed nieuczciwymi praktykami firm pozabankowych. Dziś kolejna sprawa z parabankiem w sądzie. Pani Ewa umowę z firmą Profi Credit podpisywała w pośpiechu, siedząc w samochodzie doradcy. Kiedy zaczęły się kłopoty i została pozwana, prawnicy z Portalu Dłużnika przyszli kobiecie z pomocą. Wykazaliśmy, że 18.000 zł, których domagał się wierzyciel są mu nienależne. Sąd zgodził się z naszą argumentacją i oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 18.000,00 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy pożyczka za pośrednictwem doradcy zapewnia nam większe bezpieczeństwo?

Wiele firm parabankowych zatrudnia tzw. doradców klienta, odpowiedzialnych za prawidłowe przeprowadzenie procesu związanego z udzieleniem pożyczki. Na tę formę decydują się osoby sceptycznie nastawione do zaciągania pożyczek przez internet czy ci, którzy nie posiadają umiejętności obsługi komputera i dostępu do sieci. Są to przeważnie osoby starsze, które też są bardziej przywiązane do pisemnej formy umowy. Jest ona dla nich skonkretyzowana, namacalna. Jeżeli już decydujecie się Państwo na taką formę udzielenia pożyczki to doradca powinien przyjechać do Państwa domu, przedstawić warunki oferty, dostarczyć umowę, z którą powinniście się dokładnie zapoznać. Wszystko to w ciszy i spokoju. Niestety, w rzeczywistości  bardzo często wygląda to zgoła inaczej. Nie jest tajemnicą, że doradca klienta zarabia dostając prowizję od każdej sfinalizowanej umowy. Więc w jego interesie jest „obskoczenie” jak największej liczby potencjalnych pożyczkobiorców.

To wszystko zapewne wpływa na podejmowanie błędnych decyzji, za które często trzeba słono płacić. Zatem śmiało możemy stwierdzić, że pomimo uczestniczenia w całym procesie udzielania pożyczki doradcy, w żaden sposób nie zapewnia to większego bezpieczeństwa. Wyjątkiem mogą tu być tzw. niezależni doradcy Klienta, czyli tacy którzy nie współpracują bezpośrednio z poszczególnymi firmami pożyczkowymi, czy bankami.

Sprawa z parabankiem w sądzie

Kiedy Pani Ewa stanęła twarzą w twarz z problemem odbierając nakaz zapłaty z sądu, wiedziała, że sama nie będzie w stanie się bronić. Skorzystała z pomocy specjalistów z Portalu Dłużnika i nie zawiodła się. Sąd oddalił powództwo w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

sprawa z parabankiem w sądzie

sprawa z parabankiem w sądzie