Alior Bank udzielił kredytu naszemu Klientowi. Kiedy sprawa się skomplikowała, a bank nie chciał podpisać ugody, sprawa trafiła do sądu, a ten wydał nakaz zapłaty na pokaźną kwotę ok. 80.000 zł! Nic dziwnego, że Pan Józef o mały włos nie przepłacił tego wizytą na OIOMIE. Miał wielkie szczęście, że trafił na naszą Kancelarię. W innym przypadku zapewne finał tej sprawy nie byłby tak pomyślny. Sąd powództwo banku oddalił w całości.

Wierzyciel: Alior Bank S.A.
Wysokość długu: ok. 80.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Nietrafiona inwestycja i dług

Historia długu naszego Klientka rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy był w trakcie spełniania swoich marzeń o własnym interesie. Kilku kolegów już to zrobiło i wiodło im się całkiem dobrze, mieli smykałkę do zarabiania pieniędzy. Zachęcony ich sukcesami, też postanowił podnieść standard życia swojej rodziny. Na start potrzebne były spore pieniądze, więc zdecydował się na kredyt w banku.

„Bardzo dobrze zarabiałem i nie miałem najmniejszego problemu z uzyskaniem wysokiego kredytu. Byłem w oczach banku pewniakiem, który spłaci to co pożyczył.” – mówił mężczyzna. Ale jak mówi nasze doświadczenie w oddłużaniu, nic nie jest w życiu pewne, a tym bardziej pieniądze. Po jakimś czasie to co miało być drogą do sukcesu finansowego, okazało się drogą do nakazu zapłaty. Nietrafiony biznes o mały włos nie doprowadził całej rodziny do ruiny. Na szczęście mężczyzna postanowił poszukać pomocy.

„Muszę szukać ratunku. Nie darowałbym sobie, że nie wykorzystałem wszystkich możliwych szans obrony.”

Szczegóły mają znaczenie – mogą zaważyć na wyniku sprawy

Umówiliśmy się na spotkanie, na które Pan Józef przyniósł wszystkie dokumenty związane z kredytem. Sprawa była jeszcze na etapie przedsądowym. Umowa była wypowiedziana, więc staraliśmy się na drodze negocjacji dojść do porozumienia. Niestety spotkaliśmy się z wielkim oporem i niechęcią do rozmów. W międzyczasie nasz Klient został pozwany. Nie pozostało nic innego jak podjąć się obrony procesowej. Jeszcze raz bardzo dokładnie przestudiowaliśmy wszystkie dokumenty dostarczone przez sąd, w poszukiwaniu uchybień ze strony powoda, czy niuansów, które mogłyby przeważyć na korzyść naszego Klienta. Często jest właśnie tak, że to co laikowi może wydać się bez znaczenia, wyłapane przez specjalistę jest na wagę złota czy inaczej mówiąc wygranej.

Powództwo banku na 80.000 zł oddalone w całości

Tak właśnie było w tej sprawie. Ciężka praca naszych prawników zaowocowała rewelacyjnym zakończeniem sprawy. Dług na kolosalną kwotę zniknął. Sąd oddalił powództwo banku w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

powództwo banku

powództwo banku