Pomoc w oddłużaniu nie jedno ma imię. Czasem trafiają do nas sprawy na wiele dziesiątków tysięcy, a czasem na stosunkowo niewielkie kwoty. Gdy prowadzimy sprawy oddłużeniowe i wiemy, że jest szansa na oddalenie, nie zastanawiamy się nad wysokością roszczenia tylko walczymy. Kancelaria Prawna Exire – pomoc w oddłużaniu!

Wierzyciel: Alior BankS.A.
Wysokość długu: ok. 2000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Efekt: Powództwo oddalone w całości

Restrukturyzacja kredytu. Czy jest korzystna?

Kredyt w banku to zobowiązanie finansowe na wiele lat. Jak wynika z naszej praktyki oddłużeniowej, wielu osobom nie udaje się spłacać zaciągniętej pożyczki w ustalonych w umowie ratach. Często z powodów losowych pojawiają się trudności w regulowaniu płatności w określonej wysokości. Wtedy jednym z najlepszych wyjść z sytuacji jest restrukturyzacja kredytu. Co możemy zyskać podpisując ugodę. Może to być wydłużenie okresu kredytowania, wakacje kredytowe, redukcja wysokości zobowiązania poprzez np. zmianę oprocentowania, czy nawet zmiana terminu spłaty, która pozwoli na terminowe płacenie rat. Jak widzimy możliwości jest wiele. Jedne banki chętniej wychodzą swoim klientom naprzeciw, inne są bardzo oporne i niechętne porozumieniom. Jesteśmy bardzo wytrwali, a kiedy w żaden sposób nie da się osiągnąć kompromisu pozostaje rozstrzygnięcie sporu na drodze sądowej. Oczywiście Klient musi wyrazić na to zgodę. Wszelkie kroki podejmujemy w uzgodnieniu z zainteresowanym.

Czy bank ma zawsze rację?

W przypadku prezentowanej dzisiaj sprawy, nie walczyliśmy o podpisanie umowy restrukturyzacyjnej, ale o oddalenie przez sąd niezasadnego roszczenia banku. Tak, proszę Państwa! I bankom zdarza się dochodzić tego typu należności. Kiedy Alior Bank uzyskał sądowy nakaz zapłaty, nie pozostało nic innego jak tylko się przed nim bronić.  „Byłam przekonana, że tę sprawę mam już za sobą. Jednak przesyłka, którą odebrałam kilka dni temu mówi co innego. Dostałam nakaz zapłaty na 2000 zł. Nie jest to jakaś powalająca kwota, ale dlaczego mam płacić coś, co może okazać się nienależne. Bardzo proszę o konsultację prawną. Chcę, aby wasi specjaliści w oddłużaniu zobaczyli wszystkie papiery jakie mam w tej sprawie i ocenili realnie moje szanse.”

Jak się okazało, po szczegółowej analizie dokumentów dostarczonych przez Panią Dominikę, sprawa wzbudziła szereg naszych wątpliwości. Wobec czego przyjęliśmy pełnomocnictwo i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Dalszy spór przed sądem zakończył się oddaleniem powództwa w całości i obciążeniem Alior Banku kosztami procesu.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Kancelaria Prawna Exire - pomoc w oddłużaniu

Kancelaria Prawna Exire – pomoc w oddłużaniu