Fundusz Revenue NSFIZ to jedna z wielu firm działających w branży Fundusze inwestycyjne. Przejmują one zadłużenia od pierwotnych wierzycieli a następnie dochodzą roszczenia w Sądzie. Tym razem fundusz pozywa naszą Klientkę na 6.000,00 zł. Po skutecznej obronie Sąd oddala powództwo a dług zostaje tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.

Wierzyciel: Fundusz Revenue
Wysokość długu: ok. 6000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dezorientacja i gniew!

Często osoby zadłużone nie mają pojęcia, że pierwotny wierzyciel sprzedał dług czyli dokonał cesji na rzecz innego podmiotu. Wtedy właśnie zmienia się nazwa wierzyciela, który zaczyna domagać się zwrotu zobowiązania. A nieświadomy tego faktu dłużnik, nie wie kto żąda od niego spłaty zobowiązania. Tak właśnie było w przypadku Pani Teresy, która odebrała nakaz zapłaty, od firmy o obco brzmiącej nazwie (Fundusz Revenue), aż na 6000 zł! Kobieta była totalnie zdezorientowana: „ Co to jest?! Tyle pieniędzy ktoś chce ode mnie ! Przecież ja już dawno uregulowałam wszystko z tej ostatniej pożyczki! Spłaciłam ją ponad rok temu, zgodnie z umową jaką zawarłam z konsultantem podczas rozmowy telefonicznej. A z tym co mnie pozwał, nigdy nie podpisywałam żadnej umowy! Byłam przekonana, ze już jestem bez długów a tu taki kwiatek! – mówiła bardzo zagniewana.

Fundusz Revenue przejął zobowiązanie i sprawę skierował do sądu

Oczywiście umówiliśmy się na spotkanie. Po przeanalizowaniu dokumentów okazało się, że fundusz bezpodstawnie domaga się pieniędzy, na podstawie wydanego nakazu zapłaty. Z tego co dowiedzieliśmy się, dokładnie przeglądając wszystkie dostarczone nam dokumenty, pożyczka o, którą upomniał się fundusz rzeczywiście została spłacona. Okazało się, że ugoda zwarta przez telefon przez naszą Klientkę nie była respektowana przez firmę pożyczkową. Zawsze powtarzamy, że jeżeli zawiera się ugodę to trzeba to zrobić na piśmie. Nigdy nie ustalamy nic na tzw. „gębę”. Bo ja się okazało na tym przykładzie może się nam to odbić czkawką nawet po długim czasie. Po podpisaniu umowy i pełnomocnictwa włączyliśmy się do sprawy. Jak się okazało, nasze zarzuty do nakazu zapłaty jak i przytoczone argumenty w obronie procesowej okazały celne. Sąd oddalił powództwo w całości, dodatkowo obciążając powoda kosztami procesu. Fundusz Revenue przegrał z kretesem.

Portal Dłużnika to kancelaria prawna z Łodzi

Może się wydawać, że każda kancelaria prawna, czy radcowska będzie umiała poradzić sobie z wyprowadzeniem przysłowiowego Kowalskiego z długów. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Musi to być kancelaria specjalizująca się w oddłużaniu i przywracająca wolność finansową. Nasi prawnicy nie są od „wszystkiego”. Bo jak uczy doświadczenie, jeżeli coś jest od wszystkiego to jest do niczego! Pracują u nas wybitni specjaliści od obrony przed długami. Posiadana wiedza i umiejętności naszego zespołu pozwalają na ratowanie tysięcy zadłużonych rocznie i na skuteczne wyprowadzanie ich z długów.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

Fundusz Revenue

Fundusz Revenue