Kolejne powództwo z weksla Profi Credit oddalone w całości! Nasza Kancelaria ponownie wygrała

Skutecznie pomogliśmy samotnej matce w obronie przed nakazem zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla. Wnieśliśmy zarzuty, które zaważyły na wyroku. Powództwo z weksla Profi Credit zostało przez sąd oddalone w całości!

Wierzyciel: Profi Credit S.A.
Wysokość długu: ok. 13.000,00 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czym jest weksel in blanco?

Weksel In blanco jest podpisanym przez dłużnika blankietem, stanowiącym dla pożyczkodawcy zabezpieczenie pożyczki. Przeważnie nie ma uzupełnionego co najmniej jednego elementu. Na przykład może to być data, nazwa wierzyciela lub co najważniejsze wysokość należności. Najczęściej stosowane są weksle, które mają tylko podpis dłużnika. I wtedy, jeśli wierzyciel zdecyduje się na użycie weksla, uzupełnia samodzielnie jego elementy i na jego podstawie wszczyna postępowanie sądowe, a następnie egzekucyjne. Niesie to za sobą ogromne ryzyko, że suma wpisana na wekslu będzie zdecydowanie odbiegała od rzeczywistości. Kolejna sprawa to ta, że na jego podstawie Sąd wydaje nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowy, co wiąże się z trudniejszą obroną i zagrożeniem dla dłużnika. Polega ono na tym, że jeżeli nie dokona się płatności w terminie 14 dni od odebrania nakazu zapłaty staje się on natychmiast wymagalny. Wierzyciel może zacząć prowadzić egzekucję z majątku dłużnika.

Bronimy przed nakazem zapłaty w postępowaniu nakazowy z weksla!

Z takim właśnie nakazem zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla wydanym przez Sąd Rejonowy, przyszła do nas Pani Halina. Nie mogła się uspokoić. „ Nie dałam rady zapłacić dwóch ostatnich rat. To było w sumie kilkaset złoty. A tu żądają kilkanaście tysięcy!”- mówiła zapłakana kobieta. „ Na oczy nigdy nie widziałam takiej sumy na raz. Ledwo starcza mi na utrzymanie dzieci! Jak wy mi nie pomożecie, to wyląduję z rodziną na bruku! Jesteście moją ostatnią deską ratunku”- mówiła.

Oddalone w całości powództwo z weksla Profi Credit oddalone w całości

Kiedy nasz prawnik zapanował nad emocjami Pani Haliny zaczął konstruktywną rozmowę, dotyczącą zaciągniętego zobowiązania. Ale to co musiał zrobić na początku to zapoznać się z dokumentami, które na szczęście Pani Halina przyniosła ze sobą. Pierwszy rzut oka, nazwa firmy pozywającej i już wiedział co jest na rzeczy. Teraz należało jak najszybciej wnieść zarzuty od nakazu zapłaty i doprowadzić do wstrzymania przez Sąd wykonalności owego nakazu. Jest to konieczność, aby zabezpieczyć majątek pozwanego przed egzekucją. Po podpisaniu potrzebnych dokumentów i pełnomocnictw, mogliśmy zacząć obronę naszej Klientki przed roszczeniem z weksla.

Jak można przeczytać na załączonym wyroku, działania naszej Kancelarii okazały się na tyle skuteczne, że Sąd w pierwszej kolejności przyjął zarzuty, następnie wstrzymał wykonalność nakazu a podczas rozprawy zgodził się z argumentacją adwokata i oddalił powództwo w całości.

Pani Halina może już spokojnie myśleć o przyszłości, nie bać się komornika i utraty mieszkania.

Jesteśmy zespołem adwokatów i radców prawnych z długoletnim stażem procesowym, aplikantów adwokackich i radcowskich, specjalizujących się w oddłużaniu. Odpowiadamy na wszystkie pytania od Klientów. Skutecznie pomagamy w oddłużaniu!

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy