Sprawa z FM Bank i kolejny skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty

FM Bank dochodził prawie 13 500 tysiąca złotych! Nakaz sądowy na taką kwotę rzeczywiście może powalić na kolana niejednego. Na szczęście pozwane małżeństwo dobrze znało nasz Portal. Gdy otrzymali nakaz, natychmiast się z nami skontaktowali. Wnieśliśmy skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty po czym powód nie uzupełnił braków pozwu i postępowanie zostało umorzone.

Wierzyciel: FM Bank PBP S.A.
Wysokość długu: 13.431,32 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania

Kredyt w FM Banku

Bardzo często nasi Klienci biorą kredyt na mieszkanie. Ta historia również rozpoczyna się od tego punktu. Małżeństwo postanowiło powiększyć rodzinę i zamieszkać już w swoim mieszkaniu. Z ich obliczeń wychodziło, że bardziej opłaca się wziąć kredyt i kupić swój kąt, niż każdego miesiąca płacić wysoki rachunek za czynsz najmu. Wszystko się zgadza, ale nie przewidzieli, że nowa nieruchomość będzie wymagała nakładów finansowych. Z pomocą przyszedł kredyt w FM Bank...

Kłopoty pojawiły się dopiero po kilku latach, niestety zobowiązanie nie zostało opłacone w całości. Pewnego dnia małżeństwo otrzymało sądowy nakaz zapłaty. Do głowy im nie przyszło, że dojdzie do takiej sytuacji, by bank ich pozwał bowiem wielokrotnie próbowali negocjować spłatę zobowiązania.

Pomoc, której udziela kancelaria

Tydzień po otrzymaniu nakazu, małżeństwo odwiedziło naszą kancelarię. Akurat byli obok galerii handlowej i postanowili, że skoro są tak blisko naszej siedziby, to przyjdą bez zapowiedzenia. W sekretariacie poproszono o chwilę cierpliwości. Rozmowa odbyła się z jednym z naszych adwokatów. Podczas rozmowy udzielił on odpowiedzi na wszystkie pytania. Krok po kroku wyjaśnił zawiłości obrony przed nakazem zapłaty i jak skutecznie można z nimi walczyć. Po tej rozmowie, małżeństwo nie miało żadnych wątpliwości – powierzyli nam swoją sprawę.

Analiza dokumentów

Po dokładnej analizie dokumentów, okazało się, że kredyt nigdy nie został prawidłowo postawiony w stan wymagalności, a kwota dochodzona pozwem jest nieprawidłowa. Także dowody przedłożone w sprawie budziły nasze głębokie wątpliwości. Sprawa, która trafiła do sądu właściwie w ogóle nie powinna mieć miejsca. Do wniesienia sprzeciwu było jeszcze kilka dni, więc był to dobry czas na zebranie wszystkich dowodów w tej sprawie. Wniesiony przez nas sprzeciw był mocny i udowodnił naszą słuszność. FM Bak przestał walczyć. Pozew przez nich został wycofany, a Sąd umorzył postępowanie.

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy